R, 7.10.2022

Nõmme Kalju uusi treenereid seob huvitav fakt

Kris Ilves
, reporter
Nõmme Kalju uusi treenereid seob huvitav fakt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Nõmme Kalju jalgpallimeeskonna peatreener Marko Kristal.
Nõmme Kalju jalgpallimeeskonna peatreener Marko Kristal. Foto: Nõmme Kalju FC

Mullu Eesti jalgpallimeistriks kroonitud ja tänavu pronksmedali saanud Nõmme Kalju sõlmis kahe aasta pikkuse lepingu Marko Kristaliga, kes hakkab juhendama esindusmeeskonda.

Mullu Eesti jalgpallimeistriks kroonitud ja tänavu pronksmedali saanud Nõmme Kalju sõlmis kahe aasta pikkuse lepingu Marko Kristaliga, kes hakkab juhendama esindusmeeskonda.

«Mul on väga hea meel suures mängus tagasi olla,» lausus Kalju pressiteenistusele Kristal, kelle juhendamisel saavutas Tallinna Levadia 2013. ja 2014. aastal Eesti meistritiitli.

Pärast 2015. aasta hooaega, kui Levadia leppis kodustel meistrivõistlustel Tallinna Flora järel hõbemedaliga, sai läbi Kristali nelja-aastane ametiaeg. Levadia ei pikendanud klubile kaks meistrikulda, kaks hõbedat ja kaks karikat toonud Kristaliga lepingut. Seejärel on kogenud treener töötanud Kohtla-Järvel, Viljandis ja Tabasalus.

«Kalju-sugusel tippklubil on ainult maksimaalsed eesmärgid ja teeme kõik selleks, et fännid meie saavutuste üle rõõmu tunneksid. Ootan algavat hooaega suure huviga ja mul on puhas rõõm sellise suurepärase meeskonnaga tööle hakata,» kommenteeris Kristal uut väljakutset.

Nõmme Kalju president Kuna Tehva ütles hiljuti Postimehele, et esindusmeeskonna peatreeneri kohale on mitu kandidaati: üks Itaaliast, üks Valgevenest, üks Eestist ja ukrainlane Roman Kožuhhovski, kes tänavu asendas aprillis hundipassi saanud venelast Sergei Frantsevit.

Kaalukauss langes Kristali kasuks. «Marko on suurte kogemustega ja võitja mentaliteediga treener. Ta on kaval rebane ja tema silmadest on näha, et ta tahab midagi suurt korda saata,» kommenteeris Tehva.

Nõmme Kalju U21-meeskonda asub juhendama tänavu mängijakarjäärile punkti pannud Tarmo Neemelo. «Karu (Neemelo hüüdnimi – toim) on aastaid olnud Nõmme Kalju meeskonna liider ja võitnud meile ka tiitleid. Nüüd on tal aeg treenerina tegusid teha,» lausus Tehva.

«Uus eluetapp esitab kohe suure väljakutse. Kui enne sai väljakul asju teha, siis nüüd tuleb hakata väljaku kõrval toimetama. Püüan noortele teadmised ja kogemused edasi anda ning treenerina edukas olla,» selgitas treeneridebüüti ootav Neemelo.

Muuhulgas seob Neemelot Kristaliga huvitav fakt: kui 2005. aastal toimus toona 31-aastase Kristali koondisekarjääri lahkumismäng, debüteeris rahvusmeeskonnas 23-aastane Neemelo. Kusjuures Neemelo sekkus sõprusmängus Norraga vahetusest, asendades praegust Nõmme Kalju abitreenerit Kristen Viikmäed.

Märksõnad
Tagasi üles