Sisukord
Eesti
Postimees
03.12.2019
Eesti II samba raha ei ole väljavõtmise järel kohtutäiturite eest kaitstud (14) Eesti firmast hargnevad rahvusvahelise petuvõrgustiku niidid (4) Majandus Soome investorid toovad Eestisse 100 miljonit (7) Pensionifondid pidasid Coopi liiga kalliks, kuid rahvaaktsiana see töötas Välismaa Sõprade patud kukutasid Malta peaministri Leedu välisminister: väikeriigid võivad anda NATOs lisaväärtust, aga ka asju ära rikkuda (1) Viis suurt intriigi NATO liidrite ees (2) Arvamus Juhtkiri: said, mis tahtsid. Või kas said? (2) Aimar Altosaar: tuhat korda väiksem mure Indrek Tarand: Euroopa armee – kahjulik sõnakõlks? (27) Urmo Kübar: annetajad tegutsevad. Riik, astu oma samm Toomas Kruusimägi: globaalne Isamaa ja rahvusvahelised õppejõud (6) Meie Eesti Toomas Vaks: kas ja kes peaks kartma küberohtu? (1) Erkki Koort: e-resistentsus annab tunda ehk kui palju kulub e-riigi kaitsele (2) Kultuur Sõjafotograafi kogemused: kuidas portreteerida põrgut? (1) Inimene ilu ja koleduse vahel Sport Ekskalevlased alustasid pingil, aga hullasid platsil Nõmme Kalju uusi treenereid seob huvitav fakt Mavericks ja Dončić lõpetasid Lakersi kümnemängulise võiduseeria Sõprade võimutsemist teleri vahendusel jälginud Ilves: koondis tervikuna on pööraselt hea Tervis Dermatoloog õpetab, kuidas hoiduda talvel nahakahjustusest Tartu Parkimismaja toob Maarjamõisasse karmid parkimispiirangud Jüri Kõre: pensionireformist pigem pensioniteta! (4) Elisabeth Viil: väikeste sammude hiiglaslik kasu (1) Tartu loodab Annelinna jalgpallihalli aastaga püsti saada Hando Runnel: raamatukultuur käib allamäge ja tee peal jääb lugejaid vähemaks (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti firmast hargnevad rahvusvahelise petuvõrgustiku niidid

5 min lugemist
Dollarid. Pilt on illustreeriv FOTO: Pexels / CC0 Licence

Ungarlasele kuuluv osaühing pakub välismaalastele justkui investeerimivõimalust, kust aga raha tagasi saada on võimatu. Eesti ametivõimud aga ei suuda ettevõtet sulgeda.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kümmekond hoiatust eri riikide finantsinspektsioonidelt, puuduvad tegevusload, mitu ohvrit, kes enda sõnul on kaotanud tuhandeid eurosid. Investeerimiskelmuste taga on Eestis registreeritud firma.

Algatatud kriminaalmenetlus lõppes tulemusteta, sest tegu on riiulifirmaga. Samas tegutseb kõnealune ettevõte tänaseni ja on tegelikult vaid üks osa Eesti näoga rahakelmusega tegelevate riiulifirmade võrgustikust.

Augusti lõpus pöördus Postimehe poole 46-aastane Venemaa elanik Sergei Abrossimov, kes soovis abi Tallinnas Roosikrantsi tänaval tegutseva maaklerifirma AlphaCapital telefoninumbri leidmisel.

Kirjavahetuses ütles Sergei, et oli langenud kelmuse ohvriks. «Nad pole mulle tagastanud 864 dollarit ja neile tagasi helistada ei õnnestu. Telefonid on kas välja lülitatud või asuvad väljaspool leviala,» kurtis Sergei, kellele oli helistatud enamasti Inglismaalt, Eestist ja Venemaa eri piirkondadest.

02.12.2019 04.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto