K, 7.12.2022

Tartu loodab Annelinna jalgpallihalli aastaga püsti saada

Kaspar Koort
, ajakirjanik
Tartu loodab Annelinna jalgpallihalli aastaga püsti saada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu abilinnapea Monica Rand (vasakult), EJLi projekteerija Teet Ilves ja peadirektor Tõnu Sirel ning Tartu linnavalitsuse ehitusteenistuse vanemspetsialist Märt Mõttus vaatasid eile oma silmaga üle Annelinna kunstmuruväljaku ja Jaama tänava vahele jääva küngastiku, mis teeb peagi ruumi jalgpallihallile.
Tartu abilinnapea Monica Rand (vasakult), EJLi projekteerija Teet Ilves ja peadirektor Tõnu Sirel ning Tartu linnavalitsuse ehitusteenistuse vanemspetsialist Märt Mõttus vaatasid eile oma silmaga üle Annelinna kunstmuruväljaku ja Jaama tänava vahele jääva küngastiku, mis teeb peagi ruumi jalgpallihallile. Foto: Margus Ansu

Pikalt plaanitud, kuid ikka ja jälle rahapuudusel ehitamata jäänud Tartu jalgpallihall läheb järgmisel aastal viimaks töösse, kinnitas eile Annelinnas Eesti jalgpalliliidu (EJL) esindajatega kohtunud Tartu abilinnapea Monica Rand.

Mullu suvel valminud detailplaneering võimaldab Annemõisa 1 ja Kaunase puiestee 68b alale ehitada kaks halli: ühe statsionaarse ning teise täispuhutava ehk pneumaatilise kupliga. Mõlemad kaitsevad jalgpallureid tuule ja sademete eest ning hoiavad jalgpalliplatsi kuiva ja jäävaba, kuid vahe on hinnas: statsionaarne hall läheks EJLi direktori Tõnu Sireli sõnul maksma umbes neli miljonit eurot, kuppelhalli hind peaks jääma alla kahe miljoni euro.

Neli linna

Märksõnad
Tagasi üles