K, 7.12.2022

Kuidas tundub, Mr Wednesday? Sõiduproov BMW M850i Gran Coupéga

Esta Tatrik
Kuidas tundub, Mr Wednesday? Sõiduproov BMW M850i Gran Coupéga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
BMW M850i Gran Coupé.
BMW M850i Gran Coupé. Foto: Mihkel Maripuu

BMW M850i Gran Coupé meenutab meile, et auto juures loeb klassika ja mootor ja et edevus võib olla peidus pisiasjades.

Mida rohkem ma sellele mõtlen, seda enam toob see auto meelde Neil Gaimani „Ameerika jumalad“. Olid vanad jumalad, ja siis tulid uued. Väga pikka aega –VÄGA pikka aega – olid vanade jumalate jõuvahekorrad olnud paigas. Maailm toimis. Kuni üsna hiljuti tulid uued jumalad, hakkasid tegema uusi asju. Ja nad kasvasid tugevamaks. Ja siis veel tugevamaks, kuni hakkasid kõigutama vanu jumalaid.

Loomulikult läks löömaks. Üks võtmetegelane laseb end kutsuda nimega Mr Wednesday. Ma ei hakka lähemalt seletama. Kui te pole veel jõudnud lugeda või seriaali vaadata, siis oleks see spoilimine. Nii palju võin öelda, et Mr Wednesday on vanade jumalate poolel.

Ja kui ma nüüd peaks Mr Wednesdayle soovitama autot – kui ma üldse JULGEKS Mr Wednesdayle soovitada autot – siis ma ütleks BMW M850i Gran Coupé.

Mõnel tootjal jätkub veel tahtmist ja mässumeelsust teha sõiduk, mis meenutab meile, et autos võib istuda madalal. Et selle mootorivalem võib olla V8. Et see võib olla jõuline. Et auto ei pea olema vastus tehnilisele PR-ülesandele „kuidas me teeme kõik õnnelikuks ja nooreks ja maailm saab päästetud“.

Märksõnad
Tagasi üles