Sisukord
Sport
Tänane leht
04.12.2019
Eesti Eesti õppis Euroopa esimeseks (8) Majandus Välismaalased: Tallinn on mõnusam kui Skandinaavia (14) Maksuamet kummutas rahandusministri maksuväite (1) Välismaa Soome peaminister astus tagasi Fännid tervitasid Lissabonis ookeani ületanud Greta Thunbergi (2) Postimees Londonis: NATO kohtumine keskendus Türgile ja raha teemale (12) Ohvri tunnistus küttis prints Andrew’ jalgealuse tuliseks Arvamus Sven Sakkov: äreva aja tippkohtumine (11) Riina Sikkut: uskumine ei päästa vaesusest (48) Juhtkiri: viltune PISA torn (2) Teadlased seavad kahtluse alla rahvaloenduse usaldusväärsuse Patrik Hytönen: kuidas Soome peaminister tagasi astus Meie Eesti Aimar Altosaar: kohtadest, kus vanadel meestel on hea Nõmme vanamehi seob jutu- ja tehnikahuvi Garaaž on rohkem kui vaid üksindustõrje Tiina Tambaum: naised ei mõista vanu mehi (2) Kultuur Mogri Märt – vihmausside jumal Maailmade langemise heli Hedvig Hansoni hetked Kurt Ellinguga Sport Rocki ja korvpalliliidu kukepoks, mõlemal oma tõde Kalev/Cramo hoiatab: uus seadus sunnib tegevuse lõpetama Tartu Eesti maailma haridustippu viinud noored pidasid PISA testi imelihtsaks Kesklinnast kaob suur elektriliin Teadlane soovitab rendikuuse asemel jõulupuu ikka perega metsast tuua Aita valida Tartu aasta tegu Tartu EMO uus juht Annika Uue: kõigile kuluks jõulukingiks ära lisaannus tervet talupojamõistust Video ja galerii: linnalapsed sõitsid porgandiga Kaspri tallu jõulutoimetusi tegema Parimatel loodusfotodel poseerivad linnud Homme algab ülikoolilinnas vägev sulgpallimaraton Meelelahutus Koomiks Sudoku

Homme algab ülikoolilinnas vägev sulgpallimaraton

3 min lugemist
Euroopa juunioride karikavõistlused sulgpallis peetakse Tartus juba seitsmendat korda. See foto on tehtud samalt võistluselt aasta tagasi. FOTO: Kristjan Teedema

Homsest pühapäevani käib A. Le Coqi spordimajas rahvusvaheline noorteklassi sulgpallivõistlus Yonex Estonian U17, mis toob kohale ligi 300 parimat reketimeistrit tosinast riigist. Nelja päeva jooksul võisteldakse viies kategoorias.

Võistluse eestvedaja on juba kuuel aastal olnud Tartu sulgpalliklubi Triiton. Turniiri eesmärk on tuua tartlastele koju kätte võimalus võistelda maailma tippmängijatega, sest välisvõistlustel osalemine nõuab suurt reisiraha, mida kõigil pole varnast võtta. «Võistluse idee tekkis meil klubiga siis, kui oli näha, et noormängijatel on vaja väliskontakte ning silmaringi laiendada,» selgitas Triitoni juht Mart Siliksaar.

Raske töö

Võistlusel saab osaleda vanuseklassides U17, U15, U13 ja U11. Homme peetakse eelvoorud, reedel veerand- ja laupäeval poolfinaalid. Pühapäev lõpeb kõige kõrgemal tasemel duellidega.

Mullu võttis võistlusest osa pea 30 riiki, sel aastal on aga nimekirjas tosin. «Möödunud korral kasvas võistlus nii suureks, et seda oli juba raske korraldada. Tänavu mängime ühes saalis ja tunduvalt kompaktsemalt,» rääkis Siliksaar.

A. Le Coqi spordimajas seatakse üles 13 sulgpalliväljakut, võistluse korraldamisel aitavad kaasa 50 vabatahtlikku.

Võistluse taga on igapäevane suur töö. «Ma olen selleks teinud tööd kõik päevad nädalas. See on teoks saanud pikkade traditsioonide tulemusel, aga mind on tohutult aidanud ka hea tiim,» ütles Siliksaar.

Mis ei tapa, teeb tugevaks. Ühel hetkel oli meil ainult seitse sportlast ja kaks treenerit, meenutas sulgpalliklubi Triiton juht Mart Siliksaar.

Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi (TÜASK) sulgpallitreeneri Heiki Sorge sõnul on võistluse korraldamine Tartus tänuväärne ja vajalik. «Sellist võistlust on korraldada keerulisem, kui esmapilgul tundub. Peavad olema tasemel saal ning kohtunikud,» selgitas ta.

Mart Siliksaar, kes võttis esimest korda reketi kätte 1966. aastal, tõdes, et Triitoni edu on kasvanud tõusude ja mõõnadega.

2003. aastal kerisid Tartus pinget üles erimeelsused, mille tõttu läks Triitonist ligi sada sulgpallurit TÜASKi koosseisu. «Mis ei tapa, teeb tugevaks. Ühel hetkel oli meil ainult seitse sportlast ja kaks treenerit, aga nüüdseks oleme kasvanud juhtivaks Eesti sulgpalliklubiks,» sõnas Siliksaar, kelle hinnangul on kõige taga puhas fanatism.

Publikul on huvitav

Siliksaar treenib teiste hulgas ka Eesti olümpialootust Kristin Kuubat. Varem Eesti koondist juhendanud Siliksaar nentis, et ka homme algaval võistlusel on tartlastel igas vanusegrupis lootus poodiumile jõuda.

«Varem pole tartlased finaali jõudnud, aga nüüd on meie noortel edetabelis head positsioonid,» ütles ta, pidades eelkõige silmas Tauri Kilki ja Kätlyn Kruusi. Tugev kandidaat on veel Ramona Üprus, kes treenib Heiki Sorge juhendusel TÜASKis.

«Ramonal on potentsiaali igal rindel ning nüüd saab ta pista rinda Euroopa parimatega,» ütles Sorge. Tema ootused on seatud medalikohtadele. «Kui meie mängijad toovad võistluselt medalid, võib igati rahul olla,» märkis ta.

Lisaks Üprusele tõstis Sorge esile Emilia Šapovalova U13 vanuseklassis. Sorge enda poeg Kaspar võistleb samuti, U11 klassis.

Võistlusel on suur rõhk pandud ka pealtvaatajatele. «Kui teha hea serv ja pall õigesse kohta tabada, võib auhinnatasu olla paar tuhat eurot,» sõnas Siliksaar, kes loodab saalis näha kaasa elamas suurt hulka tartlasi.

Viimased tulemused:

30.11 -1.12 Euroopa U15 klassi karikaetapp Vilniuses:

Osales 8 Euroopa riiki

U15 pronks üksikmängus Elisavete Berik (Triiton)

U15 hõbe paarismängus Elisavete Berik (Triiton) ja Kerttu Voore (Nõo SK)

U15 poolfinaal üksikmängus Karl Aksel Männik(Nõo SK)

U15 poolfinaal paarismängus Karl Aksel Männik (Nõo SK) ja Hugo Themas (Triiton)

U13 hõbe paarismängus Rasmus Roogsoo(Triiton) ja Marti Joost (Nõo SK)

30.11 rahvusvahelise turniiri Paarissuled Lenne etapp:

Osales 130 sulgpallurit Eestist ja Venemaalt

Meistriliigas esikoht naistest Hannaliina Piho ja Sale-Liis Teesalu

Meistriliigas esikoht meestest Raul Käsner ja Kristjan Kaljurand

Esiliigas esikoht naispaarimängus Emili Pärsim ja Marelle Salu

Esiliigas esikoht meespaarismängus Taimar ja Tanel Talts

2. liigas esikoht Annabel ja Meribel Rohtla (Triiton)

2. liigas esikoht ArtjomTarassov ja Martin Vendt (Triiton)

3. liigas esikoht Raili Pärsim ja Kaidi Teller

3. liigas esikoht Ardo ja Rikko Rõõm

4. liigas esikoht Jakob Kalmus ja Rasmus Vaglakes (Triiton)

4. liigas esikoht Anette Kubja ja Minna Lydia Terasmaa

Seotud lood
03.12.2019 05.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto