Kalev/Cramo hoiatab: uus seadus sunnib tegevuse lõpetama

Kas seadusemuudatus annab Kalev/Cramo elujõule kabelimatsu? FOTO: Tairo Lutter FOTO: Tairo Lutter

Täna on riigikogus suur spordipäev – esimesele lugemisele tuleb spordiseaduse muutmise eelnõu. See puudutab mitmeid olulisi valdkondi (doping, kokkuleppemängud jne), ent spordirahva igapäevaelus saab kahtlemata suurima mõjutuse kauane tüliõun ehk stipendiumide ja töötasude teema.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Seadusemuudatuse seletuskirja sisukokkuvõte sõnastab senise olukorra ja eelnõu mõtte: «Muudatus korrastab senist tulumuksuseaduses sätestatud stipendiumide maksmise korraldust, sest praktikas makstakse maksuvabasid stipendiume sportlastele ka juhul, kui tegemist on töösuhtega.»

Värske eelnõuga soovitakse luua eriregulatsioon stipendiumi ja sportlasetoetuse maksmiseks, et vältida vaidlusi ja stipendiumide maksmise kuritarvitamisi ning luua sportlaste tasustamisel stabiilsem olukord.

Eelnõu kohaselt võib sportlasele maksta stipendiumi maksuvabalt kuni 12-kordse kuu töötasu alammäära ulatuseskalendriaasta jooksul. Samuti lubab eelnõu lepinguga sportlasele ühes kuus maksta maksuvaba tasu kuni kahekordse alammäära ulatuses (ehk tänase seisuga kuni 1080 eurot).

Mõistagi puudutab seadusemuudatus kõiki sportlasi ja klubisid,

03.12.2019 05.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto