Sisukord
Majandus
Tänane leht
04.12.2019
Eesti Eesti õppis Euroopa esimeseks (8) Majandus Välismaalased: Tallinn on mõnusam kui Skandinaavia (14) Maksuamet kummutas rahandusministri maksuväite (1) Välismaa Soome peaminister astus tagasi Fännid tervitasid Lissabonis ookeani ületanud Greta Thunbergi (2) Postimees Londonis: NATO kohtumine keskendus Türgile ja raha teemale (12) Ohvri tunnistus küttis prints Andrew’ jalgealuse tuliseks Arvamus Sven Sakkov: äreva aja tippkohtumine (11) Riina Sikkut: uskumine ei päästa vaesusest (48) Juhtkiri: viltune PISA torn (2) Teadlased seavad kahtluse alla rahvaloenduse usaldusväärsuse Patrik Hytönen: kuidas Soome peaminister tagasi astus Meie Eesti Aimar Altosaar: kohtadest, kus vanadel meestel on hea Nõmme vanamehi seob jutu- ja tehnikahuvi Garaaž on rohkem kui vaid üksindustõrje Tiina Tambaum: naised ei mõista vanu mehi (2) Kultuur Mogri Märt – vihmausside jumal Maailmade langemise heli Hedvig Hansoni hetked Kurt Ellinguga Sport Rocki ja korvpalliliidu kukepoks, mõlemal oma tõde Kalev/Cramo hoiatab: uus seadus sunnib tegevuse lõpetama Tartu Eesti maailma haridustippu viinud noored pidasid PISA testi imelihtsaks Kesklinnast kaob suur elektriliin Teadlane soovitab rendikuuse asemel jõulupuu ikka perega metsast tuua Aita valida Tartu aasta tegu Tartu EMO uus juht Annika Uue: kõigile kuluks jõulukingiks ära lisaannus tervet talupojamõistust Video ja galerii: linnalapsed sõitsid porgandiga Kaspri tallu jõulutoimetusi tegema Parimatel loodusfotodel poseerivad linnud Homme algab ülikoolilinnas vägev sulgpallimaraton Meelelahutus Koomiks Sudoku

Välismaalased: Tallinn on mõnusam kui Skandinaavia

5 min lugemist
  • Küsitleti 20 000 välismaalast 82 linnast.
  • Parim linn välismaalastele elamiseks on Taipei ja halvim Al-Kuwayt.
  • Tallinn on 24. kohal. Rahul ei olda külma ilma ja külmade inimestega.
Olgugi, et üldiselt ollakse eluga Tallinnas rahul, on tallinlased välismaalaste arvates ebasõbalikud. FOTO: Sander Ilvest

Nii üllatav kui see ka ei tundu, edestab Tallinn Skandinaavia pealinnadest ülekaalukalt nii Helsingit, Stockholmi, Kopenhaagenit kui ka Oslot linnana, kus välismaalastel on hea elada, töötada lapsi kasvatada ja eluaset hankida.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Maailma 82 linna seas on Tallinn paremuselt 24. kohal, edestades lisaks teistele põhjamaade pealinnadele muuhulgas Saksamaa linnu Frankfurti (49. koht) ja Münchenit (51. koht).

Välismaalasesõbralikke linnu paneb edetabelisse Saksamaal baseeruv välisriikides elavate inimeste võrgustik InterNations, mis hõlmab 3,5 miljonit inimest. InterNations korraldab oma liikmete hulgas iga aasta küsitluse. Tänavu vastas küsimustele 20 000 inimest 82st maailma linnast ja neil tuli hinnata 25 tegurit, mis kombineeriti mitmesugustesse gruppidesse. Lõpptulemuse saamiseks hinnati linnade kvaliteeti neljas kategoorias: linnaelu kvaliteet, elamaasumise lihtsus ja töötamine ning elamispinna soetamine ja finantseerimine.

03.12.2019 05.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto