Sisukord
Meie Eesti
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (6) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Aimar Altosaar: kohtadest, kus vanadel meestel on hea

2 min lugemist
Aimar Altosaar. FOTO: Eero Vabamägi

Vanad mehed on rahvuslik vara nagu vanad naisedki. Kui vanu inimesi on palju ning nende elukvaliteet kõrge, püsib ühiskond tervikuna heal järjel ning kõik inimesed tunnevad end hästi.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Vastupidisel juhul – kui vanade osakaal on väike ning needki virelevad – on kogu ühiskond stressis ning ka noored kipuvad sellistest kohtadest lahkuma. Süvenemata siin põhjuslikesse seostesse, võib igaüks maailmapraktika põhjal veenduda, et nii see on.

Väga paljusid eesti mehi rõhub mahajäetuse ja tõrjutuse tunne. Mehed elavad naistest keskmiselt üheksa aastat vähem, mille üks põhjus on kahtlemata üksildustundest tingitud stress ja depressioon. Postimehes ilmus 28. augustil statistika, mille kohaselt on enesetapud kõige sagedasemad üle 60-aastaste meeste hulgas. Kuigi eakaid üksikuid naisi on meestest tunduvalt rohkem, tunnevad mehed end üksildasemana ning sotsiaalse staatuse ja eesmärgipärase tegevuse kaotamine mõjub neile palju laastavamalt. Enamasti lisandub sellele meeste väiksem sotsiaalne aktiivsus ja suhtlemisvalmidus, mistõttu on neil raskem üksindusest välja tulla.

Omaette probleemiks on kujunenud omavalitsuste korraldatud päeva- ja vaba aja keskuste tegevus, mille eestvedajateks on naised, kes ei mõista meeste vajadusi.

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto