Sisukord
Meie Eesti
Tänane leht
04.12.2019
Eesti Eesti õppis Euroopa esimeseks (8) Majandus Välismaalased: Tallinn on mõnusam kui Skandinaavia (14) Maksuamet kummutas rahandusministri maksuväite (1) Välismaa Soome peaminister astus tagasi Fännid tervitasid Lissabonis ookeani ületanud Greta Thunbergi (2) Postimees Londonis: NATO kohtumine keskendus Türgile ja raha teemale (12) Ohvri tunnistus küttis prints Andrew’ jalgealuse tuliseks Arvamus Sven Sakkov: äreva aja tippkohtumine (11) Riina Sikkut: uskumine ei päästa vaesusest (48) Juhtkiri: viltune PISA torn (2) Teadlased seavad kahtluse alla rahvaloenduse usaldusväärsuse Patrik Hytönen: kuidas Soome peaminister tagasi astus Meie Eesti Aimar Altosaar: kohtadest, kus vanadel meestel on hea Nõmme vanamehi seob jutu- ja tehnikahuvi Garaaž on rohkem kui vaid üksindustõrje Tiina Tambaum: naised ei mõista vanu mehi (2) Kultuur Mogri Märt – vihmausside jumal Maailmade langemise heli Hedvig Hansoni hetked Kurt Ellinguga Sport Rocki ja korvpalliliidu kukepoks, mõlemal oma tõde Kalev/Cramo hoiatab: uus seadus sunnib tegevuse lõpetama Tartu Eesti maailma haridustippu viinud noored pidasid PISA testi imelihtsaks Kesklinnast kaob suur elektriliin Teadlane soovitab rendikuuse asemel jõulupuu ikka perega metsast tuua Aita valida Tartu aasta tegu Tartu EMO uus juht Annika Uue: kõigile kuluks jõulukingiks ära lisaannus tervet talupojamõistust Video ja galerii: linnalapsed sõitsid porgandiga Kaspri tallu jõulutoimetusi tegema Parimatel loodusfotodel poseerivad linnud Homme algab ülikoolilinnas vägev sulgpallimaraton Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aimar Altosaar: kohtadest, kus vanadel meestel on hea

2 min lugemist
Aimar Altosaar. FOTO: Eero Vabamägi

Vanad mehed on rahvuslik vara nagu vanad naisedki. Kui vanu inimesi on palju ning nende elukvaliteet kõrge, püsib ühiskond tervikuna heal järjel ning kõik inimesed tunnevad end hästi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vastupidisel juhul – kui vanade osakaal on väike ning needki virelevad – on kogu ühiskond stressis ning ka noored kipuvad sellistest kohtadest lahkuma. Süvenemata siin põhjuslikesse seostesse, võib igaüks maailmapraktika põhjal veenduda, et nii see on.

Väga paljusid eesti mehi rõhub mahajäetuse ja tõrjutuse tunne. Mehed elavad naistest keskmiselt üheksa aastat vähem, mille üks põhjus on kahtlemata üksildustundest tingitud stress ja depressioon. Postimehes ilmus 28. augustil statistika, mille kohaselt on enesetapud kõige sagedasemad üle 60-aastaste meeste hulgas. Kuigi eakaid üksikuid naisi on meestest tunduvalt rohkem, tunnevad mehed end üksildasemana ning sotsiaalse staatuse ja eesmärgipärase tegevuse kaotamine mõjub neile palju laastavamalt. Enamasti lisandub sellele meeste väiksem sotsiaalne aktiivsus ja suhtlemisvalmidus, mistõttu on neil raskem üksindusest välja tulla.

Omaette probleemiks on kujunenud omavalitsuste korraldatud päeva- ja vaba aja keskuste tegevus, mille eestvedajateks on naised, kes ei mõista meeste vajadusi.

03.12.2019 05.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto