Sisukord
Meie Eesti
Tänane leht
04.12.2019
Eesti Eesti õppis Euroopa esimeseks (8) Majandus Välismaalased: Tallinn on mõnusam kui Skandinaavia (14) Maksuamet kummutas rahandusministri maksuväite (1) Välismaa Soome peaminister astus tagasi Fännid tervitasid Lissabonis ookeani ületanud Greta Thunbergi (2) Postimees Londonis: NATO kohtumine keskendus Türgile ja raha teemale (12) Ohvri tunnistus küttis prints Andrew’ jalgealuse tuliseks Arvamus Sven Sakkov: äreva aja tippkohtumine (11) Riina Sikkut: uskumine ei päästa vaesusest (48) Juhtkiri: viltune PISA torn (2) Teadlased seavad kahtluse alla rahvaloenduse usaldusväärsuse Patrik Hytönen: kuidas Soome peaminister tagasi astus Meie Eesti Aimar Altosaar: kohtadest, kus vanadel meestel on hea Nõmme vanamehi seob jutu- ja tehnikahuvi Garaaž on rohkem kui vaid üksindustõrje Tiina Tambaum: naised ei mõista vanu mehi (2) Kultuur Mogri Märt – vihmausside jumal Maailmade langemise heli Hedvig Hansoni hetked Kurt Ellinguga Sport Rocki ja korvpalliliidu kukepoks, mõlemal oma tõde Kalev/Cramo hoiatab: uus seadus sunnib tegevuse lõpetama Tartu Eesti maailma haridustippu viinud noored pidasid PISA testi imelihtsaks Kesklinnast kaob suur elektriliin Teadlane soovitab rendikuuse asemel jõulupuu ikka perega metsast tuua Aita valida Tartu aasta tegu Tartu EMO uus juht Annika Uue: kõigile kuluks jõulukingiks ära lisaannus tervet talupojamõistust Video ja galerii: linnalapsed sõitsid porgandiga Kaspri tallu jõulutoimetusi tegema Parimatel loodusfotodel poseerivad linnud Homme algab ülikoolilinnas vägev sulgpallimaraton Meelelahutus Koomiks Sudoku

Garaaž on rohkem kui vaid üksindustõrje

3 min lugemist
Tartu Vanameeste Garaaži seltskond võttis omavahel mõõtu Lange motokeskuse kardirajal. Peale väljasõitude korraldavad nad teemaõhtuid, tuniire ja vestlusringe. FOTO: Kristjan Teedema/Tartu Postimees

Mehed võitlevad enda ja oma vanemas eas sookaaslaste üksilduse vastu ning tegutsemisvaimu taassütitamise nimel. Miks see vajalik on ja kuidas vanamehed organiseeruvad, uuris Aimar Altosaar.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Meeste väljatoomine kodusest üksindusest, mis ähvardab paljusid pensionile jäädes, aga ka kaugtööd tehes või töökaotuse tagajärjel, oli sotsiaalteadlaste Reeli Sirotkina ja Felika Tuule eesmärk, kui nad asutasid Tartus MTÜ Meeste Garaaž. See sai alguse koostööst Soome Turu Ametikõrgkooliga. Rahvusvaheline projekt pidi aktiivsesse ellu tagasi tooma 40–80-aastaseid mehi.

Hiljem läksid soomlased oma teed, eestlased võtsid aga eeskujuks Inglismaalt alguse saanud Men’s Shedi liikumise. Algatajad on rahul, et nende pakutud mudel läks hästi käima ja palju mehi tõmmatigi kaasa «garaažiliikumisse».

MTÜ Meeste Garaaž on toiminud kaks aastat ning meeste ja ideede puudust ei ole paista. Hiljuti käisid garaažimehed väljasõidul, Tartu lähedal proovimas Lange kardiradasid. Kuigi seltskond on alles paar aastat tagasi koos alustanud, on meeleolu kokkuhoidev ning meestega juttu rääkides võib veenduda nende soovis kooskäimist igal juhul jätkata ka siis, kui projektipõhine stardiraha otsa saab.

03.12.2019 05.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto