Sisukord
Meie Eesti
Postimees
04.12.2019
Eesti Eesti õppis Euroopa esimeseks (8) Majandus Välismaalased: Tallinn on mõnusam kui Skandinaavia (14) Maksuamet kummutas rahandusministri maksuväite (1) Välismaa Soome peaminister astus tagasi Fännid tervitasid Lissabonis ookeani ületanud Greta Thunbergi (2) Postimees Londonis: NATO kohtumine keskendus Türgile ja raha teemale (12) Ohvri tunnistus küttis prints Andrew’ jalgealuse tuliseks Arvamus Sven Sakkov: äreva aja tippkohtumine (11) Riina Sikkut: uskumine ei päästa vaesusest (48) Juhtkiri: viltune PISA torn (2) Teadlased seavad kahtluse alla rahvaloenduse usaldusväärsuse Patrik Hytönen: kuidas Soome peaminister tagasi astus Meie Eesti Aimar Altosaar: kohtadest, kus vanadel meestel on hea Nõmme vanamehi seob jutu- ja tehnikahuvi Garaaž on rohkem kui vaid üksindustõrje Tiina Tambaum: naised ei mõista vanu mehi (2) Kultuur Mogri Märt – vihmausside jumal Maailmade langemise heli Hedvig Hansoni hetked Kurt Ellinguga Sport Rocki ja korvpalliliidu kukepoks, mõlemal oma tõde Kalev/Cramo hoiatab: uus seadus sunnib tegevuse lõpetama Tartu Eesti maailma haridustippu viinud noored pidasid PISA testi imelihtsaks Kesklinnast kaob suur elektriliin Teadlane soovitab rendikuuse asemel jõulupuu ikka perega metsast tuua Aita valida Tartu aasta tegu Tartu EMO uus juht Annika Uue: kõigile kuluks jõulukingiks ära lisaannus tervet talupojamõistust Video ja galerii: linnalapsed sõitsid porgandiga Kaspri tallu jõulutoimetusi tegema Parimatel loodusfotodel poseerivad linnud Homme algab ülikoolilinnas vägev sulgpallimaraton Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nõmme vanamehi seob jutu- ja tehnikahuvi

3 min lugemist
Nõmme Vanameeste Klubi on tegutsenud juba kümmekond aastat, korraldanud sadu sündmusi ja klubiõhtuid. Sarnast klubi soovitakse luua ka Piritale. FOTO: Remo Tõnismäe

Mehed võitlevad enda ja oma vanemas eas sookaaslaste üksilduse vastu ning tegutsemisvaimu taassütitamise nimel. Miks see vajalik on ja kuidas vanamehed organiseeruvad, uuris Aimar Altosaar.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui Viimsist Tallinna Nõmmele kolinud Urmas Lepik vedas kümme aastat tagasi Nõmmel käima Vanameeste Klubi, siis ei püüdnud ta maailma parandada ega midagi revolutsioonilist teha, vaid tahtis pakkuda meestele, kellel vanust 65 ja rohkem, head võimalust isekeskis koos käia.

Kaua ettevõtja ja tippjuhina töötanud endine Viimsi Lions-klubi liige märkas Nõmme tänavail ringi jalutavaid vanemaid mehi ning pani kohalikku lehte vastava kuulutuse, millele reageeris viis meest.

Nendega rääkides selgus, et paljud on huvitatud kooskäimise kohast, sest üksinda või naisega kodus konutada läheb pikapeale tüütuks.

Päris oma ruumi otsingule kulus aasta

Kooskäimine arutati läbi üksikasjadeni, sõnastati reeglid ning pandigi klubi käima. Esimese aasta jooksul otsiti kohta, istuti kõrtsides ja kohvikutes, kuid täit vabadust ja samas omaette olemist see ei pakkunud. Lõpuks saadi linnaosavalitsusega kokkuleppele ning nüüd ollakse juba üheksa aastat Kivimäe vanas jaamahoones. Jooksvad kulud katab Vanameeste Klubi oma liikmemaksust, mis piirdub viie euroga kuus.

03.12.2019 05.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto