Sisukord
Maa Elu
Postimees
05.12.2019
Eesti Peaminister jättis ametnikud rünnaku alla (49) Aeg 43 kohtunikule: süvenege, ärge olge emotsionaalsed! (8) Majandus Estanci juht: kui vanad juhid ise ei lähe, siis kirstu või pensionile ikka (19) Välismaa Saksamaa palus lahkuda kahel Vene diplomaadil Kimi ratsaretkes nähakse vastanduva poliitika kuulutust Hiina lubab Ameerika Ühendriike uiguurieelnõu eest karistada (2) ÜRO: iga 45. maailma elanik vajab humanitaarabi (2) Postimees Londonis ⟩ Korras kaitsekulud tõid NATO idatiiva liidritele tasuta lõuna Trumpiga (11) Kohalik vaade: pilootide sõbrasuhted relvaärikaga raputavad Horvaatia armeed Arvamus Juhtkiri: maskid on langenud (42) Herman Kelomees: NATO kõrvale pole ELi sõjaväge vaja (9) Marek Sammul, Jaanus Villiko, Mai-Liis Palginõmm: kolledž Narvale ja Eestile Kirke Kangro: kinnisvara areng, kunsti häving? (2) Lugeja kiri: millest ma apteegireformi puhul aru ei saa (2) Vabadussõda 100: lahingusse lähevad diplomaadid (1) Meie Eesti Digikratt – tõlk arsti ja patsiendi vahel Kadri Tammepuu: kasulikud äpid seisavad riiulis Kultuur Mida soovib Olari Elts ERSOs muuta? Lauri Lagle lavastuse mitu probleemi Sport Aasta treeneriks pürib ka kolm juhendajate paari Kristin Kuubal sulgpallis olümpiakoht peaaegu käes Reis Suure punase saare Madagaskari ühelt rannikult teisele Maa Elu Soe varasügis pakkus mesinikele üle pikkade aastate lehemett Sealiha usku eestlased on hakanud üha enam veiseliha sööma Nädala mõte: tule maale elama, võid võita 500 eurot! Salvest on valmis mahetooraine saamiseks põllumehi toetama Põllumees meeleavaldusest: meelsuse näitamiseks on vaja traktoritega välja minna Hobusekasvatajate selts seljatas riigikohtus PRIA (2) Taimedest saab maitsva jõuluprae või kosutava tee Ilmajutt: lumehämmeldus Loorberit saab edukalt toas kasvatada (1) Kliendid on keset metsi asuva loomakliiniku üles leidnud Tartu Tabivere kauaoodatud koolimaja nurgakivisse läksid ka laste soovid KIRI: täiesti tavaline lugu (2) Urmas Klaas: Tartu uus eelarve on hariduseusku Tartu firmast sai Google’i partner Hirmul lapsed kutsuvad politseid koju appi Enam kui pooltes üürikorterites pole neljajalgsed oodatud Rahvusülikool sai tuule tiibadesse välisõppejõudude toel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Salvest on valmis mahetooraine saamiseks põllumehi toetama

4 min lugemist
Salvesti müügiosakonna juhi Joonas Püvi sõnul on ettevõte viimastel aastatel tublisti kasvanud ja seda just tänu mahetoodetele. FOTO: Tiit Efert

Kuigi viiendik Eesti põllumaast on nüüdseks juba mahe ja mahetoodangu maht põllumajanduses küündib kaheksa protsendini, ostetakse Eesti kaubandusest mahetoodangut vaid 2,6 protsendi jagu, selgus ettekannetest konverentsil „30 aastat mahepõllumajandust Eestis”.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üks mahetoodangu tarbimise kasvupidur on see, et tootjad on hädas mahetooraine leidmisega.

Lastetoidu tootjad aitavad mahepõllumehi

Eesti kõige suurem mahetootja on Tartus asuv purgisupitootjana tuntust kogunud Salvest, kes Eesti esimese ettevõttena hakkas tootma beebidele mahetoitu.

73 aastat tagasi asutatud ja 200 töötajaga Salvesti sortimentis on 250 toodet. Ettevõtte aastane tootmismaht on 7500 tonni. Salvestil on 2014. aastast mahetunnustus. Ligemale 70 protsenti toorainest kogub Salvest Tartust 100 kilomeetri raadiusest.

Salvesti müügiosakonna juht Joonas Püvi kutsus kõiki mahetootjaid Salvestiga ühendust võtma ja oma toodangut pakkuma. Ta rääkis, et Eestis leiab mahetoorainena jogurtit, musti sõstraid, teravilju, kanepiseemneid ja lihaveist, aga köögivilja Salvestile vajalikus koguses saada ei ole.

Et minna üle mahetooraine kasutamisele ja teha seda aasta läbi, on vaja toorainet, mida tükeldada kuubikuteks ja seejärel külmutada. „Otsime pikaajalisi koostööpartnereid,” lisas Püvi.

Salvest on viimastel aastatel tublisti kasvanud ja seda just tänu mahetoodetele. Ettevõtte käive kasvas viie aastaga kaks korda, 10 miljonilt 20 miljonile eurole. Kui viis aastat tagasi beebitoodete mahesarjaga turule tuldi, oli ees vaid Suurbritanniast pärit Ellas Kitchen, mida müüdi mugavalt kasutatavas tuubis.

04.12.2019 06.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto