Sisukord
Arvamus
Tänane leht
05.12.2019
Eesti Peaminister jättis ametnikud rünnaku alla (49) Aeg 43 kohtunikule: süvenege, ärge olge emotsionaalsed! (8) Majandus Estanci juht: kui vanad juhid ise ei lähe, siis kirstu või pensionile ikka (19) Välismaa Saksamaa palus lahkuda kahel Vene diplomaadil Kimi ratsaretkes nähakse vastanduva poliitika kuulutust Hiina lubab Ameerika Ühendriike uiguurieelnõu eest karistada (2) ÜRO: iga 45. maailma elanik vajab humanitaarabi (2) Postimees Londonis ⟩ Korras kaitsekulud tõid NATO idatiiva liidritele tasuta lõuna Trumpiga (11) Kohalik vaade: pilootide sõbrasuhted relvaärikaga raputavad Horvaatia armeed Arvamus Juhtkiri: maskid on langenud (42) Herman Kelomees: NATO kõrvale pole ELi sõjaväge vaja (9) Marek Sammul, Jaanus Villiko, Mai-Liis Palginõmm: kolledž Narvale ja Eestile Kirke Kangro: kinnisvara areng, kunsti häving? (2) Lugeja kiri: millest ma apteegireformi puhul aru ei saa (2) Vabadussõda 100: lahingusse lähevad diplomaadid (1) Meie Eesti Digikratt – tõlk arsti ja patsiendi vahel Kadri Tammepuu: kasulikud äpid seisavad riiulis Kultuur Mida soovib Olari Elts ERSOs muuta? Lauri Lagle lavastuse mitu probleemi Sport Aasta treeneriks pürib ka kolm juhendajate paari Kristin Kuubal sulgpallis olümpiakoht peaaegu käes Reis Suure punase saare Madagaskari ühelt rannikult teisele Maa Elu Soe varasügis pakkus mesinikele üle pikkade aastate lehemett Sealiha usku eestlased on hakanud üha enam veiseliha sööma Nädala mõte: tule maale elama, võid võita 500 eurot! Salvest on valmis mahetooraine saamiseks põllumehi toetama Põllumees meeleavaldusest: meelsuse näitamiseks on vaja traktoritega välja minna Hobusekasvatajate selts seljatas riigikohtus PRIA (2) Taimedest saab maitsva jõuluprae või kosutava tee Ilmajutt: lumehämmeldus Loorberit saab edukalt toas kasvatada (1) Kliendid on keset metsi asuva loomakliiniku üles leidnud Tartu Tabivere kauaoodatud koolimaja nurgakivisse läksid ka laste soovid KIRI: täiesti tavaline lugu (2) Urmas Klaas: Tartu uus eelarve on hariduseusku Tartu firmast sai Google’i partner Hirmul lapsed kutsuvad politseid koju appi Enam kui pooltes üürikorterites pole neljajalgsed oodatud Rahvusülikool sai tuule tiibadesse välisõppejõudude toel Meelelahutus Koomiks Sudoku

KIRI: täiesti tavaline lugu

1 min lugemist
FOTO: Eero Vabamägi

Juhtusin advendieelsel reedel Tallinna-Tartu-Võru bussiga Tartusse sõitma. Pärastlõunane aeg tõi bussi rahvast täis ja sõitsime mugavalt Adavere tuulikuni. Siis juhtus bussil korraliku rappumise saatel tehniline rike ja bussijuht libistas sõiduriista peatusetaskusse.

Kui meie, reisijad, esimesest ehmatusest toibusime ja selgus, et keegi viga ei saanud, käivitus nauditav stsenaarium. Kriisikomisjoni ei valitud, keegi pealikuks ei kippunud, süüdlasi ei otsitud – kõik toimis sujuvalt ja sõbralikult.

Selgus, et omal jõul me liikvele ei saa. Rahvas andis lähedastele olukorrast teada ja tühistas kellaajalisi kohtumisi, suitsumehed ja uudishimulikud astusid õue, bussijuht helistas abibrigaadile ja hakkas Tallinna poolt tulevate busside vabadele kohtadele meie bussist soovijaid sokutama.

Kohti palju polnud, aga keegi vaidlema ei kippunud – ilmselt lahkusid need, kellel oli tõesti erakordselt kiire.

Siis hakkasid saabuma vastu kutsutud eraautod, kuhu vabadele istekohtadele käidi bussist inimesi juurde hõikamas. Kõik toimus nii asjalikult, abivalmilt ja rahulikult. Reisijad olid eriti äraseletatult rõõmsa olemisega, aitasid väiksemaid ja nõrgemaid ning oli tõesti hästi turvaline ja hubane.

Bussijuht – kelle tööpäev nüüd eriti pikaks oli venimas – hoolitses, et bussis ikka soe oleks ja soovijatele vett jätkuks. Paari tunni pärast oli meid bussis ehk vaid kümme ja viimasena auto peale läinud proua soovis ukselt kõigile ilusat õhtut. Tõesti, see ei kõlanud sugugi irooniliselt.

Tartust tulnud abibrigaad sai oma tööga kähku hakkama ja meie teekond jätkus.

Mina sain kaasavõetud juturaamatu läbi ja tundus, et nüüd oli pühadeaeg tõesti alanud.

Seotud lood
04.12.2019 06.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto