R, 30.09.2022

Tabivere kauaoodatud koolimaja nurgakivisse läksid ka laste soovid

Kaspar Koort
, ajakirjanik
Tabivere kauaoodatud koolimaja nurgakivisse läksid ka laste soovid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu vallavanema Jarno Lauri (vasakult), Tartu Ehituse projektijuhi Üllar Juhansoni ja tegevjuhi Alar Loo ning Tabivere põhikooli direktori Piret Siivelti ühise ponnistuse tulemusel sai Tabivere uue koolimaja nurgakivi eile uue koolimaja ja vana spordihoone vahele kerkiva seina alla paika.
Tartu vallavanema Jarno Lauri (vasakult), Tartu Ehituse projektijuhi Üllar Juhansoni ja tegevjuhi Alar Loo ning Tabivere põhikooli direktori Piret Siivelti ühise ponnistuse tulemusel sai Tabivere uue koolimaja nurgakivi eile uue koolimaja ja vana spordihoone vahele kerkiva seina alla paika. Foto: Sille Annuk

Tartust Jõgevale viiva maantee äärde jääva Tabivere põhikooli juures on juba mõnda aega käinud tööd. Esmalt lammutati vana koolimaja kaks tiiba ning juba on jõudsalt kerkinud ka uue hoone müürid. «Nüüd vist juba usutakse, et uus koolimaja tõepoolest tuleb,» ütles Tartu vallavanem Jarno Laur eile keskpäeval uue põhikoolihoone nurgakivi panekul.

Praegu peab koolipere jagama end kolme asulas paikneva asenduspinna vahel. Tabivere kooli direktor Piret Siivelt täpsustas, et majade vahet pendeldavad õpetajad, ligi 140 õpilast on aga ruumides paigal. Siiski, tehnoloogiatundideks peavad poisid sõitma bussiga tosina kilomeetri kaugusele Maarja-Magdaleena põhikooli.

Ometi ei lasta tujul langeda, sest jaksu annab teadmine uuest koolimajast. «Võrreldes päris koolimajaga on mõned meie võimalused praegu piiratumad, aga saame kõik tehtud, mis vaja,» kinnitas Siivelt.

Märksõnad
Tagasi üles