Sisukord
Arvamus
Tänane leht
06.12.2019
Eesti Apteegireformi põrmustamise plaan kubiseb hulgimüüjate jutupunktidest (25) Jaaganti poliitikaradar. Ministrid Robin Hoodi sukkpükstes (11) Noored katsetavad ellujäämise piire Riigireetur Herman Simm pääseb trellide tagant (1) Majandus Tuumajaama mehed sõidutavad Kunda juhid Soome (5) Riigikontrolli hinnangul ei valmi Rail Baltic õigeks ajaks (10) Oskari lihatööstus listeeriast prii Suurem trahv täitureid ja notareid ei kõiguta Välismaa Pahameel pensionireformi üle seiskas Prantsusmaa (2) Postimees Berliinis ⟩ Venemaa sanktsioonide vastased teevad üha kõvemat häält (7) Kohalik vaade ⟩ Eesti edu PISA testis raputas soola leedulaste enesehaletsuse haavale (15) Viis aastat keset Donbassi rinnet: «Kuskil on kindlasti veel hullem elu!» (2) Arvamus Marek Reinaas: unustage solidaarsus (49) Andrus Karnau: asjatundmatu kohtunik (15) Kalev Stoicescu: võimumehed söönud ja NATO terve? (5) Harry Tuul: ametnike ärmatamine aitas EKRE võimule (26) Karl-Eduard Salumäe: saab ka naastumürata. Ilmselt (7) Karmo Tüür: käsklus «suu kinni» on parlamendisaalis lubamatu! (36) Juhtkiri: apteegireformi silmamoondus (3) Meie Eesti Aleksei Lotman: emotsioon ja elurikkus (4) Mihkel Kangur: kellel on voli Eesti metsade eest kõneleda? (1) Rene Kokk: metsanduse arengukava stsenaariumid võivad olla hästi välja kukkunud (2) Kultuur Konrad Mägi Torinos. Miks see on tähtis? Teispoolsus on juba siin Sport Kui palju peaks tippklubi loov naftašeik Eestis makse maksma? (2) Kris Ilvese kommentaar: Lionel Messi polnud parim, sest... Vips uutes oludes jätkuvalt võimas Tartu Ratas ootab erasektorilt rohkemat (1) Irja Alakivi: Soome mäletab oma suurkujusid Salemi kogudus kogub laadal Süüria põgenikele raha Elleri kool tähistab juubelit terve aasta Julia Beljajeva särab taas parimate seas Vigastus aitas Ingeril valida jalgpalluri- ja muusikukarjääri vahel Bakteritelt on õppida midagi, mis aitab inimese geene ravida Tudisev ätt muutub laval möllavaks nooreks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Harry Tuul: ametnike ärmatamine aitas EKRE võimule

3 min lugemist
Harry Tuul FOTO: Konstantin Sednev

Võib jääda mulje, et kõigest aastaga on seni pigem avalikkuse hambus olnud ametnikest saanud justkui eksimatud pühakud, kelle kritiseerimine on riigivastane tegevus. Sellist retoorikat kasutati viimati kolm aastat tagasi, kui puhkes president Toomas Hendrik Ilvese nn Ärma talu skandaal.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ja kuigi EKRE populaarsusel ning võimule saamise lool on palju tahke, siis võis just ametnike ärmatamisest saada kaalukeel, miks tuhanded inimesed Pärnumaalt, Võrumaalt, Valgamaalt, Põlvamaalt ja mujalt andsid hääle perekond Helme juhitavale parteile. See polnud poolt-, vaid vastuhääl isehakanud eliidi suurusehullustusele. Pealinlaste võõrdumisele ja vähemalt näilisele ülbusele. Edu- ja IT-kultusele ning Tallinna enesekesksusele, mis jättis paljud inimesed lihtsalt maha, pakkudes neile vastutasuks piltlikult kaks võimalust – koli pealinna või pilve.

05.12.2019 07.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto