Sisukord
Majandus
Tänane leht
06.12.2019
Eesti Apteegireformi põrmustamise plaan kubiseb hulgimüüjate jutupunktidest (25) Jaaganti poliitikaradar. Ministrid Robin Hoodi sukkpükstes (11) Noored katsetavad ellujäämise piire Riigireetur Herman Simm pääseb trellide tagant (1) Majandus Tuumajaama mehed sõidutavad Kunda juhid Soome (5) Riigikontrolli hinnangul ei valmi Rail Baltic õigeks ajaks (10) Oskari lihatööstus listeeriast prii Suurem trahv täitureid ja notareid ei kõiguta Välismaa Pahameel pensionireformi üle seiskas Prantsusmaa (2) Postimees Berliinis ⟩ Venemaa sanktsioonide vastased teevad üha kõvemat häält (7) Kohalik vaade ⟩ Eesti edu PISA testis raputas soola leedulaste enesehaletsuse haavale (15) Viis aastat keset Donbassi rinnet: «Kuskil on kindlasti veel hullem elu!» (2) Arvamus Marek Reinaas: unustage solidaarsus (49) Andrus Karnau: asjatundmatu kohtunik (15) Kalev Stoicescu: võimumehed söönud ja NATO terve? (5) Harry Tuul: ametnike ärmatamine aitas EKRE võimule (26) Karl-Eduard Salumäe: saab ka naastumürata. Ilmselt (7) Karmo Tüür: käsklus «suu kinni» on parlamendisaalis lubamatu! (36) Juhtkiri: apteegireformi silmamoondus (3) Kultuur Konrad Mägi Torinos. Miks see on tähtis? Teispoolsus on juba siin Sport Kui palju peaks tippklubi loov naftašeik Eestis makse maksma? (2) Kris Ilvese kommentaar: Lionel Messi polnud parim, sest... Vips uutes oludes jätkuvalt võimas Tartu Ratas ootab erasektorilt rohkemat (1) Irja Alakivi: Soome mäletab oma suurkujusid Salemi kogudus kogub laadal Süüria põgenikele raha Elleri kool tähistab juubelit terve aasta Julia Beljajeva särab taas parimate seas Vigastus aitas Ingeril valida jalgpalluri- ja muusikukarjääri vahel Bakteritelt on õppida midagi, mis aitab inimese geene ravida Tudisev ätt muutub laval möllavaks nooreks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suurem trahv täitureid ja notareid ei kõiguta

2 min lugemist
Notarite suhtes algatatakse distsiplinaarmenetlusi harva ja veel harvem lõpevad need karistusega. FOTO: Peeter Langovits

Notaritele ja kohtutäituritele on plaanis lubada teha 2,5 korda suuremaid trahve, asjaosalisi jätab see külmaks, sest distsiplinaarmenetlusi algatatakse harva ja maksimumtrahvi kirjutatakse välja veel harvem.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Justiitsministeerium on saatnud kooskõlastusele eelnõu, millega muu hulgas ühtlustatakse kohtutäituri ja notari distsiplinaarkaristuse trahvimäärad advokaadi ja patendivoliniku omadega. Arvudes tähendab see, et kui varem sai notarile ja täiturile kirjutada välja kõige enam 6400 euro suuruse trahvi, siis muudatuse järel saaks trahv ulatuda 16 000 euroni.

Üldiselt muidugi maksimaalset trahvi välja ei kirjutata. Viimase kahe aasta jooksul on notarite suhtes tehtud kuus distsiplinaarmenetlust, millest viis lõppes mullu. Ainult ühel juhul trahviti notarit 6400 euroga.

Kohtutäiturite suhtes on tänavu lõpetatud neli distsiplinaarmenetlust, mis kõik lõppesid trahvi väljakirjutamisega. Keskmine trahvisumma on tänavu olnud tuhat eurot. Eelmisel aastal lõpetati kaks kohtutäituri distsiplinaarmenetlust, ühel juhul määrati kohtutäiturile 3200 eurot trahvi ja ühel juhul tagandati kohtutäitur ametist.

05.12.2019 07.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto