Sisukord
Kolumnistid
Postimees
06.12.2019
Eesti Apteegireformi põrmustamise plaan kubiseb hulgimüüjate jutupunktidest (25) Jaaganti poliitikaradar. Ministrid Robin Hoodi sukkpükstes (11) Noored katsetavad ellujäämise piire Riigireetur Herman Simm pääseb trellide tagant (1) Majandus Tuumajaama mehed sõidutavad Kunda juhid Soome (5) Riigikontrolli hinnangul ei valmi Rail Baltic õigeks ajaks (10) Oskari lihatööstus listeeriast prii Suurem trahv täitureid ja notareid ei kõiguta Välismaa Pahameel pensionireformi üle seiskas Prantsusmaa (2) Postimees Berliinis ⟩ Venemaa sanktsioonide vastased teevad üha kõvemat häält (7) Kohalik vaade ⟩ Eesti edu PISA testis raputas soola leedulaste enesehaletsuse haavale (15) Viis aastat keset Donbassi rinnet: «Kuskil on kindlasti veel hullem elu!» (2) Arvamus Marek Reinaas: unustage solidaarsus (49) Andrus Karnau: asjatundmatu kohtunik (15) Kalev Stoicescu: võimumehed söönud ja NATO terve? (5) Harry Tuul: ametnike ärmatamine aitas EKRE võimule (26) Karl-Eduard Salumäe: saab ka naastumürata. Ilmselt (7) Karmo Tüür: käsklus «suu kinni» on parlamendisaalis lubamatu! (36) Juhtkiri: apteegireformi silmamoondus (3) Meie Eesti Aleksei Lotman: emotsioon ja elurikkus (4) Mihkel Kangur: kellel on voli Eesti metsade eest kõneleda? (1) Rene Kokk: metsanduse arengukava stsenaariumid võivad olla hästi välja kukkunud (2) Kultuur Konrad Mägi Torinos. Miks see on tähtis? Teispoolsus on juba siin Sport Kui palju peaks tippklubi loov naftašeik Eestis makse maksma? (2) Kris Ilvese kommentaar: Lionel Messi polnud parim, sest... Vips uutes oludes jätkuvalt võimas Tartu Ratas ootab erasektorilt rohkemat (1) Irja Alakivi: Soome mäletab oma suurkujusid Salemi kogudus kogub laadal Süüria põgenikele raha Elleri kool tähistab juubelit terve aasta Julia Beljajeva särab taas parimate seas Vigastus aitas Ingeril valida jalgpalluri- ja muusikukarjääri vahel Bakteritelt on õppida midagi, mis aitab inimese geene ravida Tudisev ätt muutub laval möllavaks nooreks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andrus Karnau: asjatundmatu kohtunik

2 min lugemist
Kohtunik. Pilt on illustratiivne. FOTO: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees

Venivast kohtuskäimisest, riigikohtu etteheidetest ja ringkaitsest kirjutab kolumnist Andrus Karnau.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Saamatuid ja rumalaid leidub kohtunike hulgas ilmselt niisama palju kui teiste ametite pidajate seas. Üks erinevus siiski on. Kohtunikuamet on eluaegne, mistõttu kõlbmatust inimesest vabaneda on peaaegu võimatu.

Asjatundmatutest kohtunikest ei taheta eriti rääkida. Advokaadid ja prokurörid võiksid, aga ei saa, sest tsunfti viha on pikk. Harju maakohtu kohtunike ning justiitsminister Raivo Aegi konflikt tuleb just sellest, et üks kohtunik ei saanud oma tööga hakkama ning teised õigusemõistjad ei taha tunnistada musta lamba olemasolu.

Vastumeelsus tunnistada oma kolleegi viga on nii suur, et kohtunikud süüdistavad ministrit poliitilises sekkumises, sest viimane algatas järelevalve Harju maakohtu esimehe Meelis Eeriku tegevuse üle. «Justiitsministri järelevalve näol ei tohi olla tegu poliitilise survega ja püüdega allutada kohut poliitilisele kontrollile. Sarnased ilmingud teistes Euroopa riikides nagu Poola ja Ungari on leidnud laialdast hukkamõistmist,» kirjutasid 43 Harju maakohtu kohtunikku eelmisel nädalal Aegile saadetud protestikirjas.

05.12.2019 07.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto