Sisukord
Meie Eesti
Postimees
20.02.2020
Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (3) Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (14) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (7) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (10) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel (1) Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (15) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (25) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (18) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (3) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (13) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele (1) Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse (1) Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus (1) Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (3) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? (1) Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval (1) Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi (1) Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus (2) Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Aleksei Lotman: emotsioon ja elurikkus

2 min lugemist
Aleksei Lotman. FOTO: Madis Sinivee

Tänane keskkonnaleht keskendub taas metsale. Pole midagi teha, mets kord juba on nõnda tähtis nii ökoloogiliselt kui emotsionaalselt. Majanduslikult ka loomulikult, kuigi metsamajandus ilma metsaökoloogiata pikalt toimida ei saaks, küll aga võiks mets oma loomulikku elu ka majandamata elada. Aga et me vajame puitu ja muud, mis metsast saada on, ei pääse ka majandamisest.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Keskkonnaminister Rene Kokal on metsaga seoses mõningaid mõtteid, mida saab lugeda kõrvalolevast intervjuust. Need hõlmavad raierahu laiendamist kaitsealadel olevatele erametsadele ja lageraieks lubatud lankide suurima pindala vähendamist. Tõsisemaks pöördeks minister vajadust ei näe.

Suured teemad seoses metsaga on seotud praegu väljatöötatava metsanduse arengukavaga. Pärast seda, kui selles vallas neli stsenaariumi välja käidi ja neid ka üsna hoogsalt mitmel pool tutvustati, pole avalikkusele nähtavaid suuri arenguid toimunud. Mis toimub kabinettides, vääriks enam avalikustamist.

Metsanduse arengukava koostamisel on erametsaomanikke esindanud eelkõige Erametsaliit. Nagu selle president Ando Eelmaa oma suvises intervjuus ütles, esindavad nad eelkõige oma liikmeid. Küsimus, kes esindab neid erametsaomanikke, kes liitu ei kuulu, on endiselt lahtine. Nagu uuringutest nähtub, ei pruugi nende seisukohad sugugi kattuda nendega, mida Erametsaliit esindab.

19.02.2020 20.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto