Sisukord
Meie Eesti
Postimees
06.12.2019
Eesti Apteegireformi põrmustamise plaan kubiseb hulgimüüjate jutupunktidest (25) Jaaganti poliitikaradar. Ministrid Robin Hoodi sukkpükstes (11) Noored katsetavad ellujäämise piire Riigireetur Herman Simm pääseb trellide tagant (1) Majandus Tuumajaama mehed sõidutavad Kunda juhid Soome (5) Riigikontrolli hinnangul ei valmi Rail Baltic õigeks ajaks (10) Oskari lihatööstus listeeriast prii Suurem trahv täitureid ja notareid ei kõiguta Välismaa Pahameel pensionireformi üle seiskas Prantsusmaa (2) Postimees Berliinis ⟩ Venemaa sanktsioonide vastased teevad üha kõvemat häält (7) Kohalik vaade ⟩ Eesti edu PISA testis raputas soola leedulaste enesehaletsuse haavale (15) Viis aastat keset Donbassi rinnet: «Kuskil on kindlasti veel hullem elu!» (2) Arvamus Marek Reinaas: unustage solidaarsus (49) Andrus Karnau: asjatundmatu kohtunik (15) Kalev Stoicescu: võimumehed söönud ja NATO terve? (5) Harry Tuul: ametnike ärmatamine aitas EKRE võimule (26) Karl-Eduard Salumäe: saab ka naastumürata. Ilmselt (7) Karmo Tüür: käsklus «suu kinni» on parlamendisaalis lubamatu! (36) Juhtkiri: apteegireformi silmamoondus (3) Meie Eesti Aleksei Lotman: emotsioon ja elurikkus (4) Mihkel Kangur: kellel on voli Eesti metsade eest kõneleda? (1) Rene Kokk: metsanduse arengukava stsenaariumid võivad olla hästi välja kukkunud (2) Kultuur Konrad Mägi Torinos. Miks see on tähtis? Teispoolsus on juba siin Sport Kui palju peaks tippklubi loov naftašeik Eestis makse maksma? (2) Kris Ilvese kommentaar: Lionel Messi polnud parim, sest... Vips uutes oludes jätkuvalt võimas Tartu Ratas ootab erasektorilt rohkemat (1) Irja Alakivi: Soome mäletab oma suurkujusid Salemi kogudus kogub laadal Süüria põgenikele raha Elleri kool tähistab juubelit terve aasta Julia Beljajeva särab taas parimate seas Vigastus aitas Ingeril valida jalgpalluri- ja muusikukarjääri vahel Bakteritelt on õppida midagi, mis aitab inimese geene ravida Tudisev ätt muutub laval möllavaks nooreks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aleksei Lotman: emotsioon ja elurikkus

2 min lugemist
Aleksei Lotman. FOTO: Madis Sinivee

Tänane keskkonnaleht keskendub taas metsale. Pole midagi teha, mets kord juba on nõnda tähtis nii ökoloogiliselt kui emotsionaalselt. Majanduslikult ka loomulikult, kuigi metsamajandus ilma metsaökoloogiata pikalt toimida ei saaks, küll aga võiks mets oma loomulikku elu ka majandamata elada. Aga et me vajame puitu ja muud, mis metsast saada on, ei pääse ka majandamisest.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Keskkonnaminister Rene Kokal on metsaga seoses mõningaid mõtteid, mida saab lugeda kõrvalolevast intervjuust. Need hõlmavad raierahu laiendamist kaitsealadel olevatele erametsadele ja lageraieks lubatud lankide suurima pindala vähendamist. Tõsisemaks pöördeks minister vajadust ei näe.

Suured teemad seoses metsaga on seotud praegu väljatöötatava metsanduse arengukavaga. Pärast seda, kui selles vallas neli stsenaariumi välja käidi ja neid ka üsna hoogsalt mitmel pool tutvustati, pole avalikkusele nähtavaid suuri arenguid toimunud. Mis toimub kabinettides, vääriks enam avalikustamist.

Metsanduse arengukava koostamisel on erametsaomanikke esindanud eelkõige Erametsaliit. Nagu selle president Ando Eelmaa oma suvises intervjuus ütles, esindavad nad eelkõige oma liikmeid. Küsimus, kes esindab neid erametsaomanikke, kes liitu ei kuulu, on endiselt lahtine. Nagu uuringutest nähtub, ei pruugi nende seisukohad sugugi kattuda nendega, mida Erametsaliit esindab.

05.12.2019 07.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto