Sisukord
Meie Eesti
Postimees
06.12.2019
Eesti Apteegireformi põrmustamise plaan kubiseb hulgimüüjate jutupunktidest (25) Jaaganti poliitikaradar. Ministrid Robin Hoodi sukkpükstes (11) Noored katsetavad ellujäämise piire Riigireetur Herman Simm pääseb trellide tagant (1) Majandus Tuumajaama mehed sõidutavad Kunda juhid Soome (5) Riigikontrolli hinnangul ei valmi Rail Baltic õigeks ajaks (10) Oskari lihatööstus listeeriast prii Suurem trahv täitureid ja notareid ei kõiguta Välismaa Pahameel pensionireformi üle seiskas Prantsusmaa (2) Postimees Berliinis ⟩ Venemaa sanktsioonide vastased teevad üha kõvemat häält (7) Kohalik vaade ⟩ Eesti edu PISA testis raputas soola leedulaste enesehaletsuse haavale (15) Viis aastat keset Donbassi rinnet: «Kuskil on kindlasti veel hullem elu!» (2) Arvamus Marek Reinaas: unustage solidaarsus (49) Andrus Karnau: asjatundmatu kohtunik (15) Kalev Stoicescu: võimumehed söönud ja NATO terve? (5) Harry Tuul: ametnike ärmatamine aitas EKRE võimule (26) Karl-Eduard Salumäe: saab ka naastumürata. Ilmselt (7) Karmo Tüür: käsklus «suu kinni» on parlamendisaalis lubamatu! (36) Juhtkiri: apteegireformi silmamoondus (3) Meie Eesti Aleksei Lotman: emotsioon ja elurikkus (4) Mihkel Kangur: kellel on voli Eesti metsade eest kõneleda? (1) Rene Kokk: metsanduse arengukava stsenaariumid võivad olla hästi välja kukkunud (2) Kultuur Konrad Mägi Torinos. Miks see on tähtis? Teispoolsus on juba siin Sport Kui palju peaks tippklubi loov naftašeik Eestis makse maksma? (2) Kris Ilvese kommentaar: Lionel Messi polnud parim, sest... Vips uutes oludes jätkuvalt võimas Tartu Ratas ootab erasektorilt rohkemat (1) Irja Alakivi: Soome mäletab oma suurkujusid Salemi kogudus kogub laadal Süüria põgenikele raha Elleri kool tähistab juubelit terve aasta Julia Beljajeva särab taas parimate seas Vigastus aitas Ingeril valida jalgpalluri- ja muusikukarjääri vahel Bakteritelt on õppida midagi, mis aitab inimese geene ravida Tudisev ätt muutub laval möllavaks nooreks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rene Kokk: metsanduse arengukava stsenaariumid võivad olla hästi välja kukkunud

5 min lugemist
Keskkonnamister Rene Kokk RMK istutustalgutel. FOTO: Aldis Toome

Keskkonnaminister Rene Kokk (EKRE) lubab pesitsevatele lindudele raierahu ja pooldab lageraielankide maksimumsuuruse vähendamist.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuidas edeneb metsanduse arengukava? Ministeeriumi kodulehel on värskemad materjalid need, mis tutvustavad nelja stsenaariumi. Mis on juhtunud pärast nende avalikustamist?

Stsenaariumid võivad olla hästi välja kukkunud, kui metsatööstus ütleb, et need on liiga rohelised, ja rohelised ütlevad vastupidist. Olen optimistlik, kui kumbki pool pole rahul, siis võiks see kuldne kesktee olla. Töörühm oli auväärne, tulemus tuleb objektiivne.

Kas kõik metsaga seotud huvid on arengukavas piisavalt esindatud, näiteks väikemetsaomanikud, kes ei kuulu Eesti Erametsaliitu? Erametsakeskuse uuringu järgi hindavad metsaomanikud metsa ennekõike tervisekaitse, keskkonnakaitse, looduskaitse ja heaolu tagamise aspektidest, mis pole just need asjad, mille eest erametsaliit kõige rohkem arengukava ettevalmistamisel seisab.

Ma olen veendunud, et erametsaliit esindab ka neid, lisaks on olemas põllumajandusorganisatsioonide esindajad, kes esindavad ka metsaomanikke. Nii et kõik metsaomanikud on esindatud.

Kas on uusi arenguid linnurahu asjus?

Esimesed sammud oleksid looduskaitseseaduse raames, kehtestada see kõigil kaitsealadel, selleks need ju tehtud ongi. 15. aprillist 15. juunini juba on RMK raierahu, sellest võiks võtta eeskuju. Kas see ei riiva kedagi või kas seda on liiga vähe – see ongi kompromisside otsimise koht. Seaduse ettevalmistamise ja eelnõu menetluse käigus võivad kuupäevad veel muutuda.

05.12.2019 07.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto