Sisukord
Eesti
Postimees
06.12.2019
Eesti Apteegireformi põrmustamise plaan kubiseb hulgimüüjate jutupunktidest (25) Jaaganti poliitikaradar. Ministrid Robin Hoodi sukkpükstes (11) Noored katsetavad ellujäämise piire Riigireetur Herman Simm pääseb trellide tagant (1) Majandus Tuumajaama mehed sõidutavad Kunda juhid Soome (5) Riigikontrolli hinnangul ei valmi Rail Baltic õigeks ajaks (10) Oskari lihatööstus listeeriast prii Suurem trahv täitureid ja notareid ei kõiguta Välismaa Pahameel pensionireformi üle seiskas Prantsusmaa (2) Postimees Berliinis ⟩ Venemaa sanktsioonide vastased teevad üha kõvemat häält (7) Kohalik vaade ⟩ Eesti edu PISA testis raputas soola leedulaste enesehaletsuse haavale (15) Viis aastat keset Donbassi rinnet: «Kuskil on kindlasti veel hullem elu!» (2) Arvamus Marek Reinaas: unustage solidaarsus (49) Andrus Karnau: asjatundmatu kohtunik (15) Kalev Stoicescu: võimumehed söönud ja NATO terve? (5) Harry Tuul: ametnike ärmatamine aitas EKRE võimule (26) Karl-Eduard Salumäe: saab ka naastumürata. Ilmselt (7) Karmo Tüür: käsklus «suu kinni» on parlamendisaalis lubamatu! (36) Juhtkiri: apteegireformi silmamoondus (3) Meie Eesti Aleksei Lotman: emotsioon ja elurikkus (4) Mihkel Kangur: kellel on voli Eesti metsade eest kõneleda? (1) Rene Kokk: metsanduse arengukava stsenaariumid võivad olla hästi välja kukkunud (2) Kultuur Konrad Mägi Torinos. Miks see on tähtis? Teispoolsus on juba siin Sport Kui palju peaks tippklubi loov naftašeik Eestis makse maksma? (2) Kris Ilvese kommentaar: Lionel Messi polnud parim, sest... Vips uutes oludes jätkuvalt võimas Tartu Ratas ootab erasektorilt rohkemat (1) Irja Alakivi: Soome mäletab oma suurkujusid Salemi kogudus kogub laadal Süüria põgenikele raha Elleri kool tähistab juubelit terve aasta Julia Beljajeva särab taas parimate seas Vigastus aitas Ingeril valida jalgpalluri- ja muusikukarjääri vahel Bakteritelt on õppida midagi, mis aitab inimese geene ravida Tudisev ätt muutub laval möllavaks nooreks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Noored katsetavad ellujäämise piire

4 min lugemist
FOTO: Ilustratsioon: Artur Kuus

Politsei andmetel põgeneb iga päev oma elukohast kümmekond last. Tavaliselt on põhjuseks talumatuks muutunud kodune olukord.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Iga päev jookseb Eestis kodust, lastekodust või erikoolist ära kuni kümme alaealist, keda politsei otsima hakkab. Enamik on korduvpõgenejad ja enamik neist tuuakse ikka ja jälle tagasi. Viimase viie aasta jooksul on olnud aga kolm noort inimest, kes ühel sellisel põgenemisretkel paraku elavate seast lahkusid.

«Paljud lapsed kaovad niimoodi ära aastas korduvalt, isegi kümneid kordi. Politsei otsib neid taga ja viib tagasi, aga laps lahkub sealt peagi taas. Ja nõiaring ei katke, sest lapsed on katki ja oluline tugi neile puudu,» tõdes politseileitnant Siim Linnard.

14-aastase staažiga Lõuna prefektuuri noorsoopolitseinik Veronika Kivilaid lisas, et palju on selliseid juhtumeid, kus politsei viib alaealise koju, kuid laps ronib veel korrakaitsjate silme all aknast uuesti välja.

«On neid, kes ütlevad, et ma nagunii lähen ära. Te võite mind koju viia, aga ma lähen nagunii ära. Ja tõesti, nad ongi seda teinud,» nendib Kivilaid. Seda, et nooruki ülesleidmine ja koju viimine ei ole lahendus, vaid sümptomi leevendamine, kinnitavad ka endised korduvpõgenejad ise.

«Koju viimine mulle ei mõjunud. Ma olin paar tundi või päeva kodus ja siis läksin ära uuesti jooksu,» rääkis Postimehele endine korduvalt kodust põgeneja, 17-aastane Mariann (nimi toimetusele teada).

Mariann tõdes, et ega tal kodunt põgenedes alati kusagile minna polnud. Kord oli ta sunnitud keset jaanuarikuud öö õues veetma, sest niinimetatud sõprade juures ei olnud enam turvaline.

«Mind pandi ultimaatumi ette, et kas astun seksuaalvahekorda või lendan tänavale,» meenutas tüdruk ja lisas, et

05.12.2019 07.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto