Sisukord
Eesti
Postimees
06.12.2019
Eesti Apteegireformi põrmustamise plaan kubiseb hulgimüüjate jutupunktidest (25) Jaaganti poliitikaradar. Ministrid Robin Hoodi sukkpükstes (11) Noored katsetavad ellujäämise piire Riigireetur Herman Simm pääseb trellide tagant (1) Majandus Tuumajaama mehed sõidutavad Kunda juhid Soome (5) Riigikontrolli hinnangul ei valmi Rail Baltic õigeks ajaks (10) Oskari lihatööstus listeeriast prii Suurem trahv täitureid ja notareid ei kõiguta Välismaa Pahameel pensionireformi üle seiskas Prantsusmaa (2) Postimees Berliinis ⟩ Venemaa sanktsioonide vastased teevad üha kõvemat häält (7) Kohalik vaade ⟩ Eesti edu PISA testis raputas soola leedulaste enesehaletsuse haavale (15) Viis aastat keset Donbassi rinnet: «Kuskil on kindlasti veel hullem elu!» (2) Arvamus Marek Reinaas: unustage solidaarsus (49) Andrus Karnau: asjatundmatu kohtunik (15) Kalev Stoicescu: võimumehed söönud ja NATO terve? (5) Harry Tuul: ametnike ärmatamine aitas EKRE võimule (26) Karl-Eduard Salumäe: saab ka naastumürata. Ilmselt (7) Karmo Tüür: käsklus «suu kinni» on parlamendisaalis lubamatu! (36) Juhtkiri: apteegireformi silmamoondus (3) Meie Eesti Aleksei Lotman: emotsioon ja elurikkus (4) Mihkel Kangur: kellel on voli Eesti metsade eest kõneleda? (1) Rene Kokk: metsanduse arengukava stsenaariumid võivad olla hästi välja kukkunud (2) Kultuur Konrad Mägi Torinos. Miks see on tähtis? Teispoolsus on juba siin Sport Kui palju peaks tippklubi loov naftašeik Eestis makse maksma? (2) Kris Ilvese kommentaar: Lionel Messi polnud parim, sest... Vips uutes oludes jätkuvalt võimas Tartu Ratas ootab erasektorilt rohkemat (1) Irja Alakivi: Soome mäletab oma suurkujusid Salemi kogudus kogub laadal Süüria põgenikele raha Elleri kool tähistab juubelit terve aasta Julia Beljajeva särab taas parimate seas Vigastus aitas Ingeril valida jalgpalluri- ja muusikukarjääri vahel Bakteritelt on õppida midagi, mis aitab inimese geene ravida Tudisev ätt muutub laval möllavaks nooreks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Apteegireformi põrmustamise plaan kubiseb hulgimüüjate jutupunktidest

4 min lugemist
Proviisor Liina Pääru tunnistab, et apteegireformi tagasipööramine valmistab talle suurt pettumust ja kurbust.  FOTO: Elmo Riig

 Ehkki koalitsioonisaadikute töörühm otsustas, et apteegireform tuleb ära jätta, on sotsiaalminister Tanel Kiik eri meelt.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Ma olen väga pettunud ja kurb,» ütleb proviisor Liina Pääru. «Mina olen seni elanud teadmises ja lootuses, et üleminekuaeg lõpeb ja mul on võimalik endale apteek või apteegid osta. Nüüd on mul tekkinud mõtted üldse tegutsemisala vahetada.»

Nimelt jõudis eile lõuna paiku kõigi meediamajade käsutusse senise apteegireformi ümbertegemise eelnõu, mida asjaosalised ise nimetavad tööversiooniks. Dokumendist vastu vaatavad muudatused tõmbavad viis aastat tagasi kokku lepitud apteegireformile käsipiduri peale. Ja veel enam: eelnõu on nii suurel määral ketiapteekide soovide järgi kirjutatud, et ei saa välistada võimalust, et reformi ringitegijad on asunud testima osaliste ja avalikkuse reaktsioone võimalikult äärmusliku eelnõuga. Nii võib juhtuda, et isegi kui eelnõus pakutud maksimumvariandist saadakse kompromissina pool kätte, jäävad suured ketid ikkagi võitjaks.

05.12.2019 07.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto