L, 10.12.2022

Auschwitzis käinud Merkel nimetas natsikuritegude mälestamist Saksamaa kohustuseks

Postimees
Auschwitzis käinud Merkel nimetas natsikuritegude mälestamist Saksamaa kohustuseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Saksamaa kantsler Angela Merkel (vasakult teine) ja Poola peaminister Mateusz Morawiecki (paremalt teine) koos Auschwitz-Birkenau riigimuuseumi direktori Piotr Cywiński (vasakult esimene) ja asedirektor Andrzej Kacorzykiga (paremalt esimene) Auschwitz-Birkenau koonduslaagris. 
Saksamaa kantsler Angela Merkel (vasakult teine) ja Poola peaminister Mateusz Morawiecki (paremalt teine) koos Auschwitz-Birkenau riigimuuseumi direktori Piotr Cywiński (vasakult esimene) ja asedirektor Andrzej Kacorzykiga (paremalt esimene) Auschwitz-Birkenau koonduslaagris. Foto: Andrzej Grygiel/EPA/Scanpix

Üha sagenevate juudivaenulike rünnakutega kimpus oleva Saksamaa liidukantsler Angela Merkel käis eile esimest korda Auschwitz-Birkenau koondus- ja surmalaagris, kus ta osales koos Poola peaministri Mateusz Morawiecki ja holokausti üle elanud inimestega mälestustseremoonial.

«Kuritegude mäletamine on kohustus, mis ei kao kunagi. See kuulub lahutamatult meie riigi juurde,» ütles Merkel. «Teadlikkus sellest kohustusest on osa meie rahvuslikust identiteedist, nii teadvustame end valgustatud ja vaba ühiskonnana, õigusriigile tugineva demokraatiana.»

Märksõnad
Tagasi üles