Sisukord
Eesti
Postimees
07.12.2019
Eesti M.V.Wool koondab 125 töötajat (1) Arvo Pärdi keskus pälvis arhitektuuri peapreemia (1) EKKMil pole ka uuest ekspertiisist palju loota Liiklusinnovatsioon: politsei katsetas autojuhtide usaldamist (4) Alkoholimüügile kaalutakse uusi piiranguid (49) Donbassi haiglaid aitav Eesti meditsiinidiplomaat kõnnib õrnal jääl Majandus Google’is algas uus ajastu Proffidele kallis, väikeinvestoritele kõlbas väga hästi (1) Välismaa Demokraadid peavad Trumpiga sümboolset lahingut Auschwitzis käinud Merkel nimetas natsikuritegude mälestamist Saksamaa kohustuseks (4) Oliver Ait: USA roll oma liitlaste lepitamisel Aasias on endiselt määrav Arvamus Juhtkiri: identiteet ja emotsioonid Evelyn Kaldoja: poliitiline klassikokkutulek (1) Ei vabanda ealeski (87) Usalduse kaotanud mees (2) Tänusõnad õpetaja rahakotis (4) Energiast pungil Olari Elts Kultuur Täiuslikkus on tüütu ja tuunitud ilu kohutav! Seksikus peitub hoopis muus (4) Mesikäpp: hüsteeria ja paanika erinumber Sport Uue Kalevipoja otsingud jätkuvad Karel Voolaidi juhtimisel (2) Priit Pulleritsu kolumn: alternatiivne käsitlus Mati Alaverist (14) Profirattur Mihkel Räim sihib suurtuuri etapivõitu Kalevi veenev triumf Žalgiris sipleb mudas, aga Jasikevičius sälitab optimismi Rain Veideman siirdub kolmandat korda Itaaliasse Kliima REPORTAAŽ: Kliimakonverentsil seisab kesksel kohal kuum õhk (3) Merendus Eesti rikkaim vald tahab sadamatest loobuda AK Siim Kallas: minu üheksa põhimõtet tippjuhina (44) Francis Fukuyama: identiteet annab inimesele väärikuse (18) EKI keelekool: päris šeff lugu Tallinn 800: näoga mere poole Aveliina Helm: me ei tohi kunagi unustada, et rahvus ja loodus käivad käsikäes (3) Biennaal pealiskaudsuse ja camp’i vahel Nädala plaat: üllatus algusest lõpuni Plaadiarvustus: sarnast häält ei leidu Mesikäpp: hüsteeria ja paanika erinumber Ülo Soosteri sürreaalne supp ja kirvega hävitatud film Arter Martin Järveoja: Ott Tänak on vastuvoolu ujuja (5) Võlurohi äreva maailma vastu – dopamiinipaast Kas aastavahetuse järel uude halli kümnendisse? (2) Täiuslikkus on tüütu ja tuunitud ilu kohutav! Seksikus peitub hoopis muus (4) Meie kapten Sortsuke kasesiirupit teeb hapukapsa karamelliseks «Kõlab hästi – Siberis puhkusel!» Kuidas tundub, Mr Wednesday? Sõiduproov BMW M850i Gran Coupéga Moodsa aja muinaslugu ehk «Kes on kasutanud minu andmeid?» Video ⟩ Tanel Veenre moemärk TVJ sattus Hiinas piraatide küüsi Meelelahutus Koomiks Sudoku

EKKMil pole ka uuest ekspertiisist palju loota

2 min lugemist
  • EKKM saab parimal juhul paar aastat ajapikendust.
  • Linn ei kavatse muuseumi krunti müüa.
  • Kohalik omavalitsus eramuuseumisse ei investeeri.
EKKMi ohtlikud objektid, millele auditis viidati. FOTO: Remo Tõnismäe

Tallinna linn lubab tellida Kultuurikatla naabruses asuvale Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi (EKKM) hoonele uue ekspertiisi, kuid isegi selle tule­mused toovad muuseumile heal juhul vaid lühikese aja­pikenduse.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Me ei kahtle kuidagi valminud ekspertiisis. Aga partneri usalduse taastamiseks tellime uue ekspertiisi ja küsime ka seda, kui palju raha kuluks hoone korrastamiseks sel määral, et see oleks veel aasta või paar kasutatav,» ütles abilinnapea Eha Võrk.

Ta lisas, et linnaametnikud nägid muuseumihoonet külastades ka ise, et hoone on ohtlik, aga lõpliku arvamuse andis ekspert. «Kuna üürnikul on selles asjas kahtlusi, lepime kahtluste hajutamiseks nendega kokku, milliselt eksperdilt tellime uue ekspertiisi. Küsime esiteks seda, kas hoone on ohtlik, ja teine osa, millele vastust tahame, on see, millised oleksid need tööd ja kui palju läheks maksma see, et muuseum saaks seal veel aasta või paar tegutseda,» ütles Võrk.

06.12.2019 09.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto