Ei vabanda ealeski

Martin Helme FOTO: Andrus Peegel

Martin Helme teeb, mis Martin Helme tahab. Ega kahetse midagi. Vähemalt avalikult. «Oleme õppinud algusest peale, et me ei vabanda mitte kunagi, ealeski, mitte millegi eest.» Nii tutvustas rahandusministrist EKRE aseesimees erakonna põhialuseid oktoobris Londonis paremäärmusliku organisatsiooni Traditional Britain Group (TBG) konverentsil peetud kõnes. Publik aplodeeris.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Niisiis polnud juba põhimõtte pärast oodata, et Helme ärivendade Sõnajalgade ja riigi vahelisse Aidu tuulepargi vaidlusse sekkumise asjas selgelt ettevõtjate poolele asumise ning riigi argumentide suhtes kurdiks jäämise loos mingiski aspektis oma viga tunnistaks. Selle asemel tegi minister kolmapäeval, mil Postimees tema arvukatest kohtumistest Sõnajalgadega ning vaidlusesse puutuva tehnilise järelevalve ameti juhi nii-öelda vaibale kutsumisest kirjutas, oma Facebooki lehele viis sissekannet, üks sõjakam kui teine. Esimese postituse, pika selgituse, avaldas ta juba kella veerand üheksa ajal.

«Mis puutub Aidusse, siis vabandust, kas ma tõesti ei peaks olema mures 120 miljoni euro suurusest kahjunõudest riigi vastu? Kes siis veel peaks?» küsis Helme.

06.12.2019 09.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto