Sisukord
Kliima
Tänane leht
07.12.2019
Eesti M.V.Wool koondab 125 töötajat (1) Arvo Pärdi keskus pälvis arhitektuuri peapreemia (1) EKKMil pole ka uuest ekspertiisist palju loota Liiklusinnovatsioon: politsei katsetas autojuhtide usaldamist (4) Alkoholimüügile kaalutakse uusi piiranguid (49) Donbassi haiglaid aitav Eesti meditsiinidiplomaat kõnnib õrnal jääl Majandus Google’is algas uus ajastu Proffidele kallis, väikeinvestoritele kõlbas väga hästi (1) Välismaa Demokraadid peavad Trumpiga sümboolset lahingut Auschwitzis käinud Merkel nimetas natsikuritegude mälestamist Saksamaa kohustuseks (4) Oliver Ait: USA roll oma liitlaste lepitamisel Aasias on endiselt määrav Arvamus Juhtkiri: identiteet ja emotsioonid Evelyn Kaldoja: poliitiline klassikokkutulek (1) Ei vabanda ealeski (87) Usalduse kaotanud mees (2) Tänusõnad õpetaja rahakotis (4) Energiast pungil Olari Elts Kultuur Täiuslikkus on tüütu ja tuunitud ilu kohutav! Seksikus peitub hoopis muus (4) Mesikäpp: hüsteeria ja paanika erinumber Sport Uue Kalevipoja otsingud jätkuvad Karel Voolaidi juhtimisel (2) Priit Pulleritsu kolumn: alternatiivne käsitlus Mati Alaverist (14) Profirattur Mihkel Räim sihib suurtuuri etapivõitu Kalevi veenev triumf Žalgiris sipleb mudas, aga Jasikevičius sälitab optimismi Rain Veideman siirdub kolmandat korda Itaaliasse Kliima REPORTAAŽ: Kliimakonverentsil seisab kesksel kohal kuum õhk (3) Merendus Eesti rikkaim vald tahab sadamatest loobuda AK Siim Kallas: minu üheksa põhimõtet tippjuhina (44) Francis Fukuyama: identiteet annab inimesele väärikuse (18) EKI keelekool: päris šeff lugu Tallinn 800: näoga mere poole Aveliina Helm: me ei tohi kunagi unustada, et rahvus ja loodus käivad käsikäes (3) Biennaal pealiskaudsuse ja camp’i vahel Nädala plaat: üllatus algusest lõpuni Plaadiarvustus: sarnast häält ei leidu Mesikäpp: hüsteeria ja paanika erinumber Ülo Soosteri sürreaalne supp ja kirvega hävitatud film Arter Martin Järveoja: Ott Tänak on vastuvoolu ujuja (5) Võlurohi äreva maailma vastu – dopamiinipaast Kas aastavahetuse järel uude halli kümnendisse? (2) Täiuslikkus on tüütu ja tuunitud ilu kohutav! Seksikus peitub hoopis muus (4) Meie kapten Sortsuke kasesiirupit teeb hapukapsa karamelliseks «Kõlab hästi – Siberis puhkusel!» Kuidas tundub, Mr Wednesday? Sõiduproov BMW M850i Gran Coupéga Moodsa aja muinaslugu ehk «Kes on kasutanud minu andmeid?» Video ⟩ Tanel Veenre moemärk TVJ sattus Hiinas piraatide küüsi Meelelahutus Koomiks Sudoku

REPORTAAŽ: Kliimakonverentsil seisab kesksel kohal kuum õhk

5 min lugemist
Meeleavaldusi pole konverentsipaigas näha ega tunda. Messialal on riigid üles seadnud paviljonid ja käib networking. Kinniste uste taga on aga teine maailm, kus käivad läbirääkimised, mis on kogu asja tuum ja kuhu meediat loomulikult ei lasta. FOTO: CHINE NOUVELLE/SIPA/CHINE NOUVELLE/SIPA

Madridis toimuv kliimakonverents meenutab esialgu suurt keskkonnateemalist messi, kuid paralleelselt avalikkusele suunatud väljapanekutega toimuvad kinniste uste taga pikad ja tulised arutelud. Kõige keskmes on küsimus: kuidas lasta kliimaleppest välja kuum õhk?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kolmapäeva hilisõhtul Madridi saabudes jääb mulle silma mitu olukorda, kus politsei on kontrolliks autod peatanud.

«Kliimakonverents, palju tähtsaid inimesi koos,» saan taksojuhi hispaaniakeelsest seletusest aru. Pildipankadestki vaatavad kliimakonverentsi märksõna peale vastu nii fotod ametnikest ja kõnepidajatest kui ka meeleavaldustest, mistõttu ootan minagi hommikul konverentsile minnes rahutusi. Kliimakõneluste nullpunktis on kõik aga peaaegu et argiselt uimane. Mõned aktivistid jagavad küll materjale ja sissepääs on blokeeritud soomustatud autodega, aga üldiselt on kõik rahulik.

Konverentsiala ise meenutab esmapilgul keskkonnateemalist maailmanäitust – esimeses suures hallis on väljas palju loosunglikke väljapanekuid ning seintel võib näha konverentsi hüüdlauset «Aeg tegutseda!». Viimast näeb siin üldse igal pool. Järgmises hallis on riikide paviljonid, mis paistavad oma väljapanekute järgi püüdvat üksteist üle trumbata – India ekspositsioon särab tulede valguses, korealased pakuvad rohelist teed ja nii edasi. Jagatakse nänni, toimub tohutu networking. Silma jäävad paljud üleskutsed, näiteks riiklike ambitsioonide suurendamise, hariduse abil muutuste saavutamise ja võrdsete võimaluste tagamise kohta.

06.12.2019 09.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto