N, 6.10.2022

Kalevi veenev triumf

Kris Ilves
, reporter
Kalevi veenev triumf
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kalev/Cramo lennuk Janari Jõesaar pealtpanekul.
Kalev/Cramo lennuk Janari Jõesaar pealtpanekul. Foto: Tairo Lutter

Valitsev Eesti korvpallimeister Kalev/Cramo saavutas VTB Ühisliigas viie kaotuse kõrvale hooaja viienda võidu: kodusaalis alistati tänavuse hooaja üllataja Krasnojarski Jenissei 94:87. Järgnevad Postimehe tähelepanekud Kalevi spordihallist.

Närviline avapoolaeg. Jenissei startis 9:2 minispurdiga ja tundus, et läheb juba esimesel veerandajal oma teed, kuid Kalevi juhendaja Roberts Štelmahers kutsus mehed rahunema, misjärel paranes mängupilt tublisti. Esimene veerandaeg kuulus kaheksa punktiga Jenisseile.

Jenissei peatreener Dražen Anzulovic kees juba esimesel veerandajal üle ja horvaati karistati tehnilise veaga, kuid teisel kümneminutilisel perioodil olid rahulolematud nii Anzulovic kui ka Jenissei mängijad. Külalised protestisid korduvalt ja häälekalt. Külma pead hoidnud Kalev lõikas Jenissei närvilisusest kasu ja läks puhkepausile 11-punktilises eduseisus.

Maagiline Kitsing. Paratamatult tekib küsimus: kas Kristjan Kitsing ongi nii osav ja tema ohjeldamine kaugviskejoone juures on võimatu või on vastased lihtsalt rumalad? Esimesel poolajal tegid Jenissei mehed Kitsingule kaugviskel kaks viga, mille tulemusel sai Kalev punkte vabaviskejoonelt. Kohtumiseks valmistumisel tuleb sellest kindlasti juttu, aga nagu oleme näinud, ei morjenda see Kitsingut. Ta kogus 22 punkti, tabades koguni viis kaugviset.

Lennuk Jõesaar. Kuigi Kalev vaevleb endiselt keskmängijatekriisis, on Eesti meisterklubi saanud tänavuseks hooajaks kokku mõnusa ja tervikliku kamba, mille tähtsaim lüli on Janari Jõesaar, kes võib soovi korral juba praegu avada lennukompanii. Tema tiivad kannavad kõrgele ja kaugele. Jõesaar kontrollis teist korrust pöörase enesekindlusega, kolmandat korrust ainuisikuliselt. Tema arvele kogunes 13 lauapalli ja 23 punkti.

Edu ei sulanud. Kalev hoidis avapoolajal saavutatud 11-punktilist edu teisel poolajal eeskujulikult: Jenissei säras teatud hetkedel fantastilise viskekindlusega, kuid Kalev polnud sugugi kehvem.

Kuigi neljandal veerandajal oli Kalevil probleeme vigadega (veerandaja keskel olid nelja vea peal Kristjan Kangur, Kristjan Kitsing ja Sten-Timmu Sokk), ei kahenenud võõrustajate eduseis sisuliselt kordagi selliseks, et Jenissei oleks haistnud võidulõhna. Lõpp kiskus küll pisut närviliseks, kuid Kalev pani asja lukku.

Kalev/Cramo – Krasnojarski Jenissei 94:87

Kalev: Jõesaar 23 p + 13 lp, Kitsing 22 p, Vinales 16 p + 8 rs, Škele 13 p + 4 rs.

Jenissei: Berry 27 p, Zahharov 13 p, Zubcic 12 p + 9 lp, Hogue 8 p, Gudumak 8 p.

Tabelitipp (võidud-kaotused): Himki (9-0), CSKA (6-3), Jenissei (5-3), Lokomotiv-Kuban (5-3), Uniks (5-4), Kalev/Cramo (5-5).

Märksõnad
Tagasi üles