Donbassi haiglaid aitav Eesti meditsiinidiplomaat kõnnib õrnal jääl

Jarno Habicht nendib, et Ukraina sõjapiirkonna linnades on arstiabi tagatud, kuid külades on sellega suuri probleeme.  FOTO: Jaanus Piirsalu

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) Ukraina-kontori juhi Jarno Habichti üks missioon on arstiabi kättesaadavuse parandamine mõlemal pool Donbassi sõja rinnet.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Iga mõne kuu tagant ületab Jarno Habicht (43) ÜRO soomustatud džiipide kolonnis Ida-Ukrainas Donbassis rindejoone. Ta on üks vähestest eestlastest, kes suhtleb pidevalt mõlema sõdiva poole esindajatega.

ÜRO agentuuri, Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) kontori juhina Ukrainas peab Habicht oma tööst rääkides hoolikalt sõnu valima. Tema peamine eesmärk on teha mõlemal pool Donbassis rindejoont kõik võimalik selleks, et parandada arstiabi andmist viis aastat kestnud sõjas juba niigi kannatanud tsiviilelanikele. (ÜRO andmetel on hukkunud vähemalt 3300 rahulikku elanikku ja 9000 on saanud haavata.) Selleks peab ta olema neutraalne: ta teab, et kõrge diplomaadina jälgivad mõlemad pooled iga tema sammu ning loevad iga tema sõna.

06.12.2019 09.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto