E, 28.11.2022

Donbassi haiglaid aitav Eesti meditsiinidiplomaat kõnnib õrnal jääl

Jaanus Piirsalu
, ajakirjanik
Donbassi haiglaid aitav Eesti meditsiinidiplomaat kõnnib õrnal jääl
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jarno Habicht nendib, et Ukraina sõjapiirkonna linnades on arstiabi tagatud, kuid külades on sellega suuri probleeme. 
Jarno Habicht nendib, et Ukraina sõjapiirkonna linnades on arstiabi tagatud, kuid külades on sellega suuri probleeme. Foto: Jaanus Piirsalu

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) Ukraina-kontori juhi Jarno Habichti üks missioon on arstiabi kättesaadavuse parandamine mõlemal pool Donbassi sõja rinnet.

Iga mõne kuu tagant ületab Jarno Habicht (43) ÜRO soomustatud džiipide kolonnis Ida-Ukrainas Donbassis rindejoone. Ta on üks vähestest eestlastest, kes suhtleb pidevalt mõlema sõdiva poole esindajatega.

ÜRO agentuuri, Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) kontori juhina Ukrainas peab Habicht oma tööst rääkides hoolikalt sõnu valima. Tema peamine eesmärk on teha mõlemal pool Donbassis rindejoont kõik võimalik selleks, et parandada arstiabi andmist viis aastat kestnud sõjas juba niigi kannatanud tsiviilelanikele. (ÜRO andmetel on hukkunud vähemalt 3300 rahulikku elanikku ja 9000 on saanud haavata.) Selleks peab ta olema neutraalne: ta teab, et kõrge diplomaadina jälgivad mõlemad pooled iga tema sammu ning loevad iga tema sõna.

Märksõnad
Tagasi üles