P, 2.10.2022

Rain Veideman siirdub kolmandat korda Itaaliasse

Karl-Joosep Küngas
Rain Veideman siirdub kolmandat korda Itaaliasse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rakvere Tarva endine liider Rain Veideman (keskel).  FOTO: Ain Liiva
Rakvere Tarva endine liider Rain Veideman (keskel). FOTO: Ain Liiva Foto: Ain Liiva

Eesti korvpallikoondise tagamängija Rain Veideman siirdub  taas mängima Itaaliasse, kui sõlmis lepingu tugevuselt teisel liigatasandil palliva Rooma Eurobasketiga.

 Alles 2000. aastal asutatud klubi on lühikese ajaga tõusnud Itaalia madalamatest liigadest peaaegu tippu välja. Klubi kindel eesmärk on rajada tugev aluspõhi, mille najalt kõrgliigasse tõusta. Nii harjutabki Rooma meeskonna akadeemias üle tuhande lapse.

«Tuli okei variant ja võtsin selle vastu,» lausus Veideman Rakvere Tarva pressiteate vahendusel. «Väga palju meeskonna olukorrast ei tea, aga olen kuulnud, et tabeliseis ei pidavat olema ideaalne.» Veidemani uus koduklubi on saapa­maa esiliigas alustanud hooaega tagasihoidlikult. Esimese 11 mänguga on kogutud ainult kolm võitu ja tabelis paiknetakse välja­langemistsoonis. Korvpalluri sõnul oodatakse temalt ilmselt samasuguse rolli kandmist nagu eelmistes välisklubides. Varem Mantova ja Udine meeskonda esindanud Veideman on välismaal tegutsenud peamiselt mängujuhi kohal.

Tänavust hooaega Rakvere Tarvas alustanud Veideman jättis fännidega hüvasti eile, kui kodusel Kastani Areenal tuli tunnistada Ogre paremust. «Aitäh kõigile. Esimene poolaasta oli ülimalt vinge ja arvan, et keegi ei oodanud, et me nii palju võite saame,» rääkis ta.

Tarvasse tekib Veidemanist suur tühimik, mille täitmine ei ole meeskonna mänedžeri Arnu Lippasaare sõnul lihtne. «Raini siia toomine oli seotud teatud hulga rahaliste vahenditega, mis lahkuvad nüüd piltlikult öeldes koos mängijaga,» selgitas Lippasaar. «Soovime Rainile tuult tiibadesse. Praegu on meie meeskonnas mõned mehed peagi lõpetamas, nii et ootame teda igal juhul alati tagasi.»

Piiri taha siirdub 28-aastane Veideman uue nädala alguses. See tähendab, et kõigi eelduste järgi peaks eestlane Rooma meeskonnas debüteerima 15. detsembril, kui koduväljakul võõrustatakse liigatabeli keskmikku Napoli Basketit.

Märksõnad
Tagasi üles