K, 5.10.2022

Žalgiris sipleb mudas, aga Jasikevičius sälitab optimismi

Kris Ilves
, reporter
Žalgiris sipleb mudas, aga Jasikevičius sälitab optimismi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaunase Žalgirise korvpallimeeskonna peatreener Šarūnas Jasikevičius.
Kaunase Žalgirise korvpallimeeskonna peatreener Šarūnas Jasikevičius. Foto: Gavriil Grigorov/tass/Scanpix

Kahel eelmisel hooajal korvpalli Euroliigas play-off’i murdnud ja tunamullu suisa kolmanda koha saavutanud Leedu suurklubi Kaunase Žalgiris sipleb mudas. Tosina mänguga on saadud ainult kolm võitu ja koguni üheksa kaotust, neist kaks lisaajal.

Žalgirise juhendaja Šarūnas Jasikevičiuse sõnul pole muretsemiseks põhjust. «Need kaotused ja võidud ei kajasta alati kõike,» sõnas Jasikevičius kodumaa meediale pärast neljapäevast allajäämist tiitlikaitsjale.

Moskva CSKA oli kodusaalis Žalgirisest parem 85:82, mängu saatuse otsustas lisaaja viimasel sekundil kaugviske tabanud Mike James.

«Nautisime mängu ja tegime palju asju hästi. Muidugi on sellisel moel kaotada valus, kuid mängisime väga hea meeskonna vastu ja võitlesime lõpuni. Meil olid oma võimalused, aga me ei kasutanud neid ära,» analüüsis Jasikevičius.

Žalgirisel on Euroopa tugevaimas korvpallisarjas käsil kuuemänguline kaotusteseeria. Jasikevičiuse juhendamisel pole Leedu au ja uhkus säärases madalseisus enne olnud, kuid legendaarne leedulane pole püssi põõsasse visanud.

«Olen mängijatega rahul, sest mulle on kõige olulisem, et pärast järjestikusi lüüasaamisi mehed võitlevad ja tahavad võita. Näen, et mängijad usuvad endasse, ja arvan, et liigume õiges suunas,» kommenteeris Jasikevičius.

Žalgirise ja Jasikevičiuse hooaeg Euroliigas jätkub järgmisel nädalal, 13. ja reedel, kui kohtub koduareenil Valenciaga, kes on saanud ühe võidu rohkem kui Žalgiris.

Märksõnad
Tagasi üles