Sisukord
Kultuur
Postimees
09.12.2019
Eesti Kaheksa miljoni euro eest kuus minutit sõitu (22) Ametnikueetika ununes pooleks aastaks (11) Sotsiaalminister raviks hoolekande rahapuudust uue maksuga (38) Mustakivi tee pikendus: asi on otsustatud, aga teeme moe pärast uuringuid (4) Eesti tööandja ei taha Soomest naasnud pehmosid Majandus Kogeri puitmajaäri äpardumine: töötajatel ja partneritel rusikas taskus (10) Uus eriüksus võtab luubi alla pahatahtlikud pankrotid (5) Hinnad langevad kolmandat kuud (2) Välismaa Postimees Berliinis ⟩ Parteide siseheitlused kõigutavad Saksa valitsust Berliini mõrv pingestab Saksamaa ja Venemaa suhteid (1) USA mereväebaasi rünnanud saud vihjas sotsiaalmeedias Al-Qaedale Ukrainlased kehutasid Zelenskõid Putinile mitte järele andma (1) Süüria al-Holi laagrist on põgenenud 25 ISISega seotud eurooplannat Arvamus Juhtkiri: ei mingit reset’i (5) Kadri Kuulpak: kes on vana? (1) Steven-Hristo Evestus: kingitused igaühele (5) Marko Mihkelson: vaba Ukraina tagab rahu Euroopas (10) Brian Roraff: liitlased läbi tule ja vee – NATO 70 aastat hiljem (1) Meie Eesti Kriitikud: statistikaamet tegutseb vahendeid valimata (4) Kultuur In memoriam Zaza Urušadze 30.10.1965 – 7.12.2019 Ebamugavuse ilu Sport Kaotatud medal röövis une, aga lisas eneseusku Põlva Serviti peatreener karikavõidust: saime võidu, mida keegi ei oleks osanud pakkuda Mis saab Venemaa spordist? (4) Tartu Tartu opositsioon tahab lasteaiatasu langetada (1) RMK uuest Tartu büroohoonest tõotab tulla aasta puitehitis Veel üks tuntud kiirtoidukett plaanib tulla Tartusse Viie maa muusikute kuuehäälne vokaaldžäss kõlab esmaspäeval Tartus Fotod: vaata, millised jõulupuud on ehitud Tartumaa vallakeskustes Meelelahutus Koomiks Sudoku

Viie maa muusikute kuuehäälne vokaaldžäss kõlab esmaspäeval Tartus

1 min lugemist
Accent – mitmehäälsuse kõrgem klass. FOTO: Cheng Ka Hang Karma

Jõulujazz toob Eestisse a capella kuuiku Accent, kes on võitnud publiku südameid üle maailma. Kõrgetasemelise vokaaldžässi esindaja annab esmaspäeval kontserdi Tartu Vanemuise kontserdimajas.

Accenti sünnilugu on eriline, sest muusikud kohtusid interneti teel, kui osalesid sotsiaalmeedias omaaegse populaarse vokaalansambli The Hi-Lo’s foorumis. Naljaga pooleks tegid nad ühe Youtube’i video, mis pidi jääma ainsaks, ent mõni aeg hiljem kohtusid nad Rootsi koorifestivalil ka näost näkku.

Accenti moodustavad kanadalased Danny Fong ja Andrew Kesler, rootslane Simon Åkesson, britt James Rose, prantslane Jean-Babtiste Craipeau ja ameeriklane Evan Sanders. Neli tenorit, bariton ja bass – kõik nad elavad igaüks oma elu ning ühte punkti maakeral tulevad vaid selles, et kontserte anda või plaate salvestada. Ja nüüd on nad Eestis!

Laulja Kadri Voorandi sõnul koosneb Accent äärmiselt musikaalsetest lauljatest, kelle sisemine kõrv lubab tabada keerulisimaid harmooniaid filigraanse täpsusega. Nende seaded on eeskujuks a cappella žanris tegutsejaile üle maailma.

Seotud lood
07.12.2019 10.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto