Sisukord
Arvamus
Postimees
09.12.2019
Eesti Kaheksa miljoni euro eest kuus minutit sõitu (22) Ametnikueetika ununes pooleks aastaks (11) Sotsiaalminister raviks hoolekande rahapuudust uue maksuga (38) Mustakivi tee pikendus: asi on otsustatud, aga teeme moe pärast uuringuid (4) Eesti tööandja ei taha Soomest naasnud pehmosid Majandus Kogeri puitmajaäri äpardumine: töötajatel ja partneritel rusikas taskus (10) Uus eriüksus võtab luubi alla pahatahtlikud pankrotid (5) Hinnad langevad kolmandat kuud (2) Välismaa Postimees Berliinis ⟩ Parteide siseheitlused kõigutavad Saksa valitsust Berliini mõrv pingestab Saksamaa ja Venemaa suhteid (1) USA mereväebaasi rünnanud saud vihjas sotsiaalmeedias Al-Qaedale Ukrainlased kehutasid Zelenskõid Putinile mitte järele andma (1) Süüria al-Holi laagrist on põgenenud 25 ISISega seotud eurooplannat Arvamus Juhtkiri: ei mingit reset’i (5) Kadri Kuulpak: kes on vana? (1) Steven-Hristo Evestus: kingitused igaühele (5) Marko Mihkelson: vaba Ukraina tagab rahu Euroopas (10) Brian Roraff: liitlased läbi tule ja vee – NATO 70 aastat hiljem (1) Meie Eesti Kriitikud: statistikaamet tegutseb vahendeid valimata (4) Kultuur In memoriam Zaza Urušadze 30.10.1965 – 7.12.2019 Ebamugavuse ilu Sport Kaotatud medal röövis une, aga lisas eneseusku Põlva Serviti peatreener karikavõidust: saime võidu, mida keegi ei oleks osanud pakkuda Mis saab Venemaa spordist? (4) Tartu Tartu opositsioon tahab lasteaiatasu langetada (1) RMK uuest Tartu büroohoonest tõotab tulla aasta puitehitis Veel üks tuntud kiirtoidukett plaanib tulla Tartusse Viie maa muusikute kuuehäälne vokaaldžäss kõlab esmaspäeval Tartus Fotod: vaata, millised jõulupuud on ehitud Tartumaa vallakeskustes Meelelahutus Koomiks Sudoku

Marko Mihkelson: vaba Ukraina tagab rahu Euroopas

4 min lugemist
Marko Mihkelson. FOTO: Mihkel Maripuu

Venemaal on Normandia neliku kohtumise eel käes kõik trumbid ja lahendust sealt Ukraina olukorrale oodata ei ole, kirjutab riigikogu väliskomisjoni aseesimees Marko Mihkelson (Reformierakond).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ükskõik kui palju Prantsusmaa president Emmanuel Macron ka ei sooviks, et Normandia neliku (Prantsusmaa, Saksamaa, Venemaa ja Ukraina) liidrite tänane kohtumine Pariisis tooks murrangu Ukrainas, seda ei juhtu. Selleks on Venemaa nõudmised liiga suured. Kuigi Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi on suure surve all, ei saa temagi oma punastest joontest üle minna. Kuid mis kõige olulisem, Prantsusmaa tingimusteta näiv soov läheneda Venemaale võib hoopiski lisada Kremlile indu hübriidse külma sõja jätkamiseks lääneriikide vastu.

Viimati kohtus Normandia nelik liidrite tasandil enam kui kolm aastat tagasi Berliinis. See lõppes tulemusteta. Relvad pole vaikinud ja Venemaa okupatsioon jätkub. Sellest ajast saadik on Ukraina kaotanud sadu oma kodumaa kaitsjaid hukkunute ja haavatutena. Ainuüksi eelmisel kuul hukkus Donbassis kuus Ukraina sõdurit, nende hulgas ka sõja esimestest päevadest paljudes suurtes lahingutes osalenud 41-aastane brigaadikomandör polkovnik Jevgeni Korosteljov.

Donbassi sõjamüra Pariisi ei kosta ega näi eriti häirivat president Macroni plaani hakata lähenema Venemaale. Tundub, et Élysées’s on Euroopa võimuvaakumit täites pühitud tolm Charles de Gaulle’i ideelt ehitada uus julgeolekuväli Atlandi ookeanist Vladivostokini. Mäletatavasti käis kindralist president selle mõtte välja 1966. aasta juunis Moskvas, pakkudes Leonid Brežnevile võimalust saada ilma ameeriklasteta kahe peale Euroopa julgeoleku üle otsustajateks. Nii nagu ei häiri Macroni sõja jätkumine Ukrainas ega Venemaa eriteenistuste märkimisväärne sekkumine lääneriikide siseasjadesse, ei häirinud toona ka de Gaulle’i värskelt kerkinud Berliini müür ega Kuuba raketikriis.

07.12.2019 10.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto