Sisukord
Arvamus
Tänane leht
09.12.2019
Eesti Kaheksa miljoni euro eest kuus minutit sõitu (22) Ametnikueetika ununes pooleks aastaks (11) Sotsiaalminister raviks hoolekande rahapuudust uue maksuga (38) Mustakivi tee pikendus: asi on otsustatud, aga teeme moe pärast uuringuid (4) Eesti tööandja ei taha Soomest naasnud pehmosid Majandus Kogeri puitmajaäri äpardumine: töötajatel ja partneritel rusikas taskus (10) Uus eriüksus võtab luubi alla pahatahtlikud pankrotid (5) Hinnad langevad kolmandat kuud (2) Välismaa Postimees Berliinis ⟩ Parteide siseheitlused kõigutavad Saksa valitsust Berliini mõrv pingestab Saksamaa ja Venemaa suhteid (1) USA mereväebaasi rünnanud saud vihjas sotsiaalmeedias Al-Qaedale Ukrainlased kehutasid Zelenskõid Putinile mitte järele andma (1) Süüria al-Holi laagrist on põgenenud 25 ISISega seotud eurooplannat Arvamus Juhtkiri: ei mingit reset’i (5) Kadri Kuulpak: kes on vana? (1) Steven-Hristo Evestus: kingitused igaühele (5) Marko Mihkelson: vaba Ukraina tagab rahu Euroopas (10) Brian Roraff: liitlased läbi tule ja vee – NATO 70 aastat hiljem (1) Meie Eesti Kriitikud: statistikaamet tegutseb vahendeid valimata (4) Kultuur In memoriam Zaza Urušadze 30.10.1965 – 7.12.2019 Ebamugavuse ilu Sport Kaotatud medal röövis une, aga lisas eneseusku Põlva Serviti peatreener karikavõidust: saime võidu, mida keegi ei oleks osanud pakkuda Mis saab Venemaa spordist? (4) Tartu Tartu opositsioon tahab lasteaiatasu langetada (1) RMK uuest Tartu büroohoonest tõotab tulla aasta puitehitis Veel üks tuntud kiirtoidukett plaanib tulla Tartusse Viie maa muusikute kuuehäälne vokaaldžäss kõlab esmaspäeval Tartus Fotod: vaata, millised jõulupuud on ehitud Tartumaa vallakeskustes Meelelahutus Koomiks Sudoku

Brian Roraff: liitlased läbi tule ja vee – NATO 70 aastat hiljem

3 min lugemist
Brian Roraff. FOTO: USA saatkond

NATO on elus ja parima tervise juures ning ühtne Euroopa selles eluliselt tähtis, kirjutab Ameerika Ühendriikide saatkonna ajutine asjur Brian Roraff.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Praegu, nagu ka aastal 1949, peab USA majanduslikult tugevat, hea kaitsevõimega ja lõimunud Euroopat üleatlandilise stabiilsuse ja julgeoleku tagamisel eluliselt tähtsaks. Eelmisel nädalal tähistasid NATO liikmesriikide juhid Londonis Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsiooni loomise 70. aastapäeva ning tegid üheskoos plaane tulevikuks. Riigijuhid kinnitasid taas, et liit on tänapäeval sama oluline kui 1949. aastal – nii kaitsevõime tugevdamisel ning küber- ja hübriidohtudega võitlemisel kui ka vägede valmisoleku tagamisel ja juhtrolli võtmisel võitluses rahvusvahelise terrorismi vastu.

Olen terve oma ligi 20-aastase karjääri diplomaadina veetnud riikides, mis NATOsse ei kuulu. See on esimene kord, kui mul on olnud au teenida NATO liikmesriigis. Pean ütlema, et see, mida olen näinud, on muljet avaldav.

Alates Eesti liitumisest NATOga 2004. aastal, on see olnud Ameerika Ühendriikidele ning teistele liikmetele partneri ja liitlasena eeskujuks. Te teenisite meiega Iraagis ja Afganistanis, aitasite meil ränka koormat kanda ning Eesti kaitseväelased on meie vabaduste kaitsmiseks pidanud palju ohverdama. Pärast Venemaa ebaseaduslikku tegevust Krimmi okupeerimisel ja annekteerimiskatsel ning sissetungi Donbassi piirkonda tegi Eesti ettepaneku tuua oma territooriumile NATO suurendatud kohaloleku lahingugrupp, millesse praegu kuuluvad Ühendkuningriigi, Prantsusmaa, Taani ja Islandi sõjaväelased.

07.12.2019 10.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto