Sisukord
Välismaa
Postimees
09.12.2019
Eesti Kaheksa miljoni euro eest kuus minutit sõitu (22) Ametnikueetika ununes pooleks aastaks (11) Sotsiaalminister raviks hoolekande rahapuudust uue maksuga (38) Mustakivi tee pikendus: asi on otsustatud, aga teeme moe pärast uuringuid (4) Eesti tööandja ei taha Soomest naasnud pehmosid Majandus Kogeri puitmajaäri äpardumine: töötajatel ja partneritel rusikas taskus (10) Uus eriüksus võtab luubi alla pahatahtlikud pankrotid (5) Hinnad langevad kolmandat kuud (2) Välismaa Postimees Berliinis ⟩ Parteide siseheitlused kõigutavad Saksa valitsust Berliini mõrv pingestab Saksamaa ja Venemaa suhteid (1) USA mereväebaasi rünnanud saud vihjas sotsiaalmeedias Al-Qaedale Ukrainlased kehutasid Zelenskõid Putinile mitte järele andma (1) Süüria al-Holi laagrist on põgenenud 25 ISISega seotud eurooplannat Arvamus Juhtkiri: ei mingit reset’i (5) Kadri Kuulpak: kes on vana? (1) Steven-Hristo Evestus: kingitused igaühele (5) Marko Mihkelson: vaba Ukraina tagab rahu Euroopas (10) Brian Roraff: liitlased läbi tule ja vee – NATO 70 aastat hiljem (1) Meie Eesti Kriitikud: statistikaamet tegutseb vahendeid valimata (4) Kultuur In memoriam Zaza Urušadze 30.10.1965 – 7.12.2019 Ebamugavuse ilu Sport Kaotatud medal röövis une, aga lisas eneseusku Põlva Serviti peatreener karikavõidust: saime võidu, mida keegi ei oleks osanud pakkuda Mis saab Venemaa spordist? (4) Tartu Tartu opositsioon tahab lasteaiatasu langetada (1) RMK uuest Tartu büroohoonest tõotab tulla aasta puitehitis Veel üks tuntud kiirtoidukett plaanib tulla Tartusse Viie maa muusikute kuuehäälne vokaaldžäss kõlab esmaspäeval Tartus Fotod: vaata, millised jõulupuud on ehitud Tartumaa vallakeskustes Meelelahutus Koomiks Sudoku

Berliini mõrv pingestab Saksamaa ja Venemaa suhteid

2 min lugemist
  • Ukraina konflikti lahendamist varjutavad pingestunud Vene-Saksa suhted.
  • Saksa tipp-poliitikud nõuavad Venemaalt infot Gruusia kodaniku tapja kohta.
  • Vaid kahe diplomaadi väljasaatmine ei pruugi Venemaad mõjutada.
Mullu oktoobris kohtusid Saksa liidukantsler Angela Merkel ja Venemaa president Vladimir Putin Istanbulis, et arutada Süüria kodusõja lahendamist. Tänasel kohtumisel Pariisis on kõne all Ukraina konflikt, aga ka eelmisel nädalal Saksamaalt väljasaadetud Vene diplomaatidega seoses lahvatanud tüli. FOTO: Murad Sezer/reuters/scanpix FOTO: MURAD SEZER/REUTERS/Scanpix

Täna Pariisis toimuvat Normandia formaadi tippkohtumist, kus arutatakse Ukraina konflikti lahendamist, varjutavad Gruusia kodaniku mõrva tõttu pingeliseks muutunud suhted Venemaa ja Saksamaa vahel.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui Ukraina tuleviku üle peavad ühiselt aru Saksamaa, Prantsusmaa, Venemaa ja Ukraina liidrid, siis veel enne kohtuvad omavahel Saksa liidukantsler Angela Merkel ja Venemaa president Vladimir Putin. Merkeli pressiesindaja sõnul on kohtumise keskpunktis eelmisel nädalal langetatud otsus saata Saksamaalt mõrva tõttu välja kaks Venemaa diplomaati.

Nimelt teatas Saksamaa välisministeerium kolmapäeval, et pärast kolm kuud kestnud uurimist on alust arvata, et Venemaa luureteenistusel oli roll 40-aastase Gruusia kodaniku ja Tšetšeenia sõja veterani Zelimhan Hangošvili tapmises 23. augustil Berliinis Kleiner Tiergarteni pargis.

07.12.2019 10.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto