Sisukord
Eesti
Postimees
09.12.2019
Eesti Kaheksa miljoni euro eest kuus minutit sõitu (22) Ametnikueetika ununes pooleks aastaks (11) Sotsiaalminister raviks hoolekande rahapuudust uue maksuga (38) Mustakivi tee pikendus: asi on otsustatud, aga teeme moe pärast uuringuid (4) Eesti tööandja ei taha Soomest naasnud pehmosid Majandus Kogeri puitmajaäri äpardumine: töötajatel ja partneritel rusikas taskus (10) Uus eriüksus võtab luubi alla pahatahtlikud pankrotid (5) Hinnad langevad kolmandat kuud (2) Välismaa Postimees Berliinis ⟩ Parteide siseheitlused kõigutavad Saksa valitsust Berliini mõrv pingestab Saksamaa ja Venemaa suhteid (1) USA mereväebaasi rünnanud saud vihjas sotsiaalmeedias Al-Qaedale Ukrainlased kehutasid Zelenskõid Putinile mitte järele andma (1) Süüria al-Holi laagrist on põgenenud 25 ISISega seotud eurooplannat Arvamus Juhtkiri: ei mingit reset’i (5) Kadri Kuulpak: kes on vana? (1) Steven-Hristo Evestus: kingitused igaühele (5) Marko Mihkelson: vaba Ukraina tagab rahu Euroopas (10) Brian Roraff: liitlased läbi tule ja vee – NATO 70 aastat hiljem (1) Meie Eesti Kriitikud: statistikaamet tegutseb vahendeid valimata (4) Kultuur In memoriam Zaza Urušadze 30.10.1965 – 7.12.2019 Ebamugavuse ilu Sport Kaotatud medal röövis une, aga lisas eneseusku Põlva Serviti peatreener karikavõidust: saime võidu, mida keegi ei oleks osanud pakkuda Mis saab Venemaa spordist? (4) Tartu Tartu opositsioon tahab lasteaiatasu langetada (1) RMK uuest Tartu büroohoonest tõotab tulla aasta puitehitis Veel üks tuntud kiirtoidukett plaanib tulla Tartusse Viie maa muusikute kuuehäälne vokaaldžäss kõlab esmaspäeval Tartus Fotod: vaata, millised jõulupuud on ehitud Tartumaa vallakeskustes Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti tööandja ei taha Soomest naasnud pehmosid

2 min lugemist
Ehitajad. FOTO: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Soomes elab praegu 70 000 eestlast. Lisaks sinna kolinutele pendeldab Eesti ja Soome vahet pidevalt veel hinnanguliselt 15 000, võib-olla isegi kuni 17 000 eestlast. Just neid Vabamu tegevdirektor antropoloog Keiu Telve oma Tartu Ülikoolis kaitstud doktoritöös lähemalt uuriski.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Pendelrändajate puhul on jutt peamiselt oskus- ja ehitustöölistest ning meestest, teisisõnu Kalevipoegadeks tituleeritutest,» rääkis Telve. «Kuid mina näen neid ennekõike väga ettevõtlike inimestena, kes leiavad kahe riigi vahel võimalusi.»

Kõrgem palk on sageli peamine motivaator, miks Soome tööle minnakse. Ent mitte ainult – ka töötingimused. Töötajatesse, ka lihttöötajatesse, suhtutakse Soomes teisti kui Eestis, väidab Telve oma uurimuse põhjal.

07.12.2019 10.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto