Sisukord
Välismaa
Postimees
09.12.2019
Eesti Kaheksa miljoni euro eest kuus minutit sõitu (22) Ametnikueetika ununes pooleks aastaks (11) Sotsiaalminister raviks hoolekande rahapuudust uue maksuga (38) Mustakivi tee pikendus: asi on otsustatud, aga teeme moe pärast uuringuid (4) Eesti tööandja ei taha Soomest naasnud pehmosid Majandus Kogeri puitmajaäri äpardumine: töötajatel ja partneritel rusikas taskus (10) Uus eriüksus võtab luubi alla pahatahtlikud pankrotid (5) Hinnad langevad kolmandat kuud (2) Välismaa Postimees Berliinis ⟩ Parteide siseheitlused kõigutavad Saksa valitsust Berliini mõrv pingestab Saksamaa ja Venemaa suhteid (1) USA mereväebaasi rünnanud saud vihjas sotsiaalmeedias Al-Qaedale Ukrainlased kehutasid Zelenskõid Putinile mitte järele andma (1) Süüria al-Holi laagrist on põgenenud 25 ISISega seotud eurooplannat Arvamus Juhtkiri: ei mingit reset’i (5) Kadri Kuulpak: kes on vana? (1) Steven-Hristo Evestus: kingitused igaühele (5) Marko Mihkelson: vaba Ukraina tagab rahu Euroopas (10) Brian Roraff: liitlased läbi tule ja vee – NATO 70 aastat hiljem (1) Meie Eesti Kriitikud: statistikaamet tegutseb vahendeid valimata (4) Kultuur In memoriam Zaza Urušadze 30.10.1965 – 7.12.2019 Ebamugavuse ilu Sport Kaotatud medal röövis une, aga lisas eneseusku Põlva Serviti peatreener karikavõidust: saime võidu, mida keegi ei oleks osanud pakkuda Mis saab Venemaa spordist? (4) Tartu Tartu opositsioon tahab lasteaiatasu langetada (1) RMK uuest Tartu büroohoonest tõotab tulla aasta puitehitis Veel üks tuntud kiirtoidukett plaanib tulla Tartusse Viie maa muusikute kuuehäälne vokaaldžäss kõlab esmaspäeval Tartus Fotod: vaata, millised jõulupuud on ehitud Tartumaa vallakeskustes Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees Berliinis ⟩ Parteide siseheitlused kõigutavad Saksa valitsust

3 min lugemist
  • Sotsid valisid etteotsa revolutsioonilised jõud.
  • Päevapealt valitsusest ei lahkuta, aga koalitsioonileppesse soovitaks muudatusi.
  • Välistatud pole erakorralised valimised või vähemusvalitsus.
  • Erakorralised valimised võiks võimu viia vasakpoolsetele parteidele.
Saksamaa sotsiaaldemokraatide uued juhid Norbert Walter-Borjans (paremal) ja Saskia Esken lubavad erakonnale uut tulevikku, mis eelkõige seisneb senisest vasakpoolsema suuna võtmises.   FOTO: Annegret Hilse / Reuters / Scanpix

Erakorralised valimised, kristlike demokraatide vähemusvalitsus või veel ligi kaks aastat ebakindlat koalitsioonivalitsust, mis riigi juhtimise asemel esitab ultimaatumeid ja klaarib erakondade siseasju. Sellised on Euroopa ühe juhtriigi ja suurima majanduse Saksamaa ees terendavad ebameeldivad tulevikustsenaariumid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nädalavahetusel toimunud Saksa sotsiaaldemokraatide (SPD) parteipäevad pidid andma vastuse sakslasi vaevanud küsimusele: kas liidukantsler Angela Merkeli juhitud valitsus jääb püsima või otsustavad sotsid valitsusest välja astuda?

Nimelt valisid sotsid nädal tagasi erakonna uuteks juhtideks vähetuntud poliitikud Saskia Eskeni ja Norbert Walter-Borjansi, kelle puhul oli kindlalt teada vaid see, et nende meelest peaks erakond liikuma seniselt tsentrikursilt rohkem vasakule ja et nad ei poolda sotside jätkamist Merkeli juhitud valitsuses. Lõplik otsus valitsuskoalitsiooni tuleviku kohta pidi aga sündima parteipäevadel.

Nädalavahetusel levis Twitteris nali, et sotside parteipäevadel lausutud rekordiline arv kordi: «Kui me koos valitsuspartneritega oma eesmärke saavutada ei saa, siis lahkume sellest koalitsioonist.»

07.12.2019 10.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto