Sisukord
Kultuur
Postimees
10.12.2019
Eesti Talunikud tulevad traktoritega pealinna raha nõudma (5) Eesti hakkab end PISA tulemusega turundama (6) Unikaalne trammimonument saab kaitse alla (8) Majandus Elroni juhil on bussifirmadele kurbi uudiseid (12) Tippametnik käis ettevõtte heaks reisil Swedbank lasi hansapankuritel minna Toomas Annus värbas Robert Kiti Välismaa Normandia nelik tuli rahu nimel taas kokku Loodus näitas Uus-Meremaal võimu Sanna Marini valitsuse esimene proovikivi on välisminister Pekka Haavisto Soomes haaravad ohjad noored naised (10) Arvamus Juhtkiri: Greta ajastu peaminister (17) Indrek Lepik: käsulapsed vabariigile (15) Kai Saks: riigi otsus – kas hoolida (1) Silver Sirel: Soome ees uks kinni (4) Ivan Makarov: kas keelel on elu pärast ajusurma? (6) Paloma Krõõt Tupay: demokraatia talumatu kergus (1) Meie Eesti Enne tähtaega vabastamine: poolt ja vastu (2) Erkki Koort: сколько лет, сколько SIMM* (3) Kultuur Harmooniline maailm on valmis saanud «Eesti laul»: tihe, ent ilmetu ja igav (10) «Õiglus»: selgeltnägija sünnitas kultusfilm Kummitav Imedemaa «Jeesus juhatab sind kiirteele»: Eesti-Etioopia sci-fi-deliirium Sport Venemaa hokiäss: kas me riigi nimeta mängides üldse vajame neid MMe… (2) Jooksuriigi mustal taustal saavutatud edu (2) Tervis Uued eestlaste loodud rakendused abistavad võitluses vähiga Tartu Linnaarhitekt Tõnis Arjus selgitab, miks ülikoolilinn kardab kõrgust Maanteeamet katsetab kihutajate ohjeldamist karjavärava ja vigursõidurajaga (28) Janne Saarikivi: kas me ikka viitsime tänapäeval seda Soome silda ehitada? (3) Tartu võrkpallurid rihivad karikavõistluste finaali Meelelahutus Koomiks Sudoku

Harmooniline maailm on valmis saanud

3 min lugemist
  • Irooniliselt sürreaalne
  • Parimas vormis
Vello Vinn, «Jaam II», 1973, ofort. FOTO: Repro FOTO: Repro

Vello Vinna legendaarsete tööde graafiline tihedus sunnib vaatajat otsima viiteid teistele sümmeetrilise, pitsilise ja kujundirohke kunsti vormidele. Ta ise nimetab seda «sür-sümbolismiks» ja kahtlustan, et irooniliselt.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tahetakse ju kategooriaid ja silte, nähtused peavad olema lahterdatavad. Vinn seda ka pakub. Tema kunst sisaldab tagasivaateid varasematele kunstivooludele, miks mitte ka sürrealismile, sümbolismile ja popkunstile. Iseloomulik, et kunstnik loob teatavat isiklikku universumit, tegelikkusest lähtumine on siin ettekäändeks.

Kunstielu jälgijate silmis on Vinn aukohal. Varem kirjutatule on raske uut lisada. Jüri Haini, Mai Levini, Ilmar Laabani ja Andreas Trosseki öeldus on parimad palad kirjas. Hain ja Levin on jälginud Vinna aastakümneid. On kiitnud ja olnud ka pettunud.

09.12.2019 11.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto