Sisukord
Sport
Tänane leht
10.12.2019
Eesti Talunikud tulevad traktoritega pealinna raha nõudma (5) Eesti hakkab end PISA tulemusega turundama (6) Unikaalne trammimonument saab kaitse alla (8) Majandus Elroni juhil on bussifirmadele kurbi uudiseid (12) Tippametnik käis ettevõtte heaks reisil Swedbank lasi hansapankuritel minna Toomas Annus värbas Robert Kiti Välismaa Normandia nelik tuli rahu nimel taas kokku Loodus näitas Uus-Meremaal võimu Sanna Marini valitsuse esimene proovikivi on välisminister Pekka Haavisto Soomes haaravad ohjad noored naised (10) Arvamus Juhtkiri: Greta ajastu peaminister (17) Indrek Lepik: käsulapsed vabariigile (15) Kai Saks: riigi otsus – kas hoolida (1) Silver Sirel: Soome ees uks kinni (4) Ivan Makarov: kas keelel on elu pärast ajusurma? (6) Paloma Krõõt Tupay: demokraatia talumatu kergus (1) Meie Eesti Enne tähtaega vabastamine: poolt ja vastu (2) Erkki Koort: сколько лет, сколько SIMM* (3) Kultuur Harmooniline maailm on valmis saanud «Eesti laul»: tihe, ent ilmetu ja igav (10) «Õiglus»: selgeltnägija sünnitas kultusfilm Kummitav Imedemaa «Jeesus juhatab sind kiirteele»: Eesti-Etioopia sci-fi-deliirium Sport Venemaa hokiäss: kas me riigi nimeta mängides üldse vajame neid MMe… (2) Jooksuriigi mustal taustal saavutatud edu (2) Tervis Uued eestlaste loodud rakendused abistavad võitluses vähiga Tartu Linnaarhitekt Tõnis Arjus selgitab, miks ülikoolilinn kardab kõrgust Maanteeamet katsetab kihutajate ohjeldamist karjavärava ja vigursõidurajaga (28) Janne Saarikivi: kas me ikka viitsime tänapäeval seda Soome silda ehitada? (3) Tartu võrkpallurid rihivad karikavõistluste finaali Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jooksuriigi mustal taustal saavutatud edu

2 min lugemist
Keenia naisjooksjad. Vasakult teine dopingupatune Lucy Kabuu. FOTO: Nikolai Linares/AFP

Aastaid on kergejõustikumaailmas domineerinud Keenia jooksjad. Eriti eredalt on säranud nende pikamaajooksjad ja maratoonarid. Alates 1987. aastast on 5000 m ja 10 000 m distantsidel võidetud maailmameistrivõistlustel nii naiste kui ka meeste konkurentsis 50 medalit, millest 17 on kuldsed. Maratonis on neil seis veelgi parem, sest 16 medalist on koguni pooled kuldsed. Kõigel sellel on kahjuks must taust.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üha enam tuleb sõnumeid, mille kohaselt on jälle mõni sportlane dopinguga vahele jäänud, aga see, mis toimub Keenias, on täiesti uskumatu. Alates 2004. aastast on üle 130 Keenia sportlase jäänud vahele dopingu tarvitamisega, suurem osa neist võistluste ajal. Kas WADA-l ei tuleks ka Keeniat karmima pilguga vaadata? Selle kõige taga peitub aga keeruline vastus.

Kui võrrelda Venemaa ja Keenia olukorda, siis meie idanaabril käis kõik, mis dopinguga seotud, riigi kaudu – see oli süstematiseeritud. Suures jooksuriigis Keenias on väidetavalt kõik sportlased ise dopingut tarvitanud ning ükski liin ei seosta neid riigiga.

09.12.2019 11.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto