Sisukord
Arvamus
Postimees
11.12.2019
Eesti Mustakivi silla tulistaja protsess algab otsast peale (1) Viimase minuti kulutused leiti valitsuse varudest (2) Apteegiuputus linnades: tõotatud kaost uste sulgemisel ei paista (1) Majandus USA sanktsioonid paiskasid Läti sadamad kaosesse (2) Laenutingimused pensionifondiga sidunud SEB sai trahvi (1) Graafik ⟩ Coop pank tegi kahekümne aasta kehvima stardi (1) In memoriam: Keskpankur, kes seljatas kiire inflatsiooni (4) Välismaa Jaanus Piirsalu: status quo rahuldab ainsana Venemaad (13) «Kui loeksin kümme aastat Telegraphi, peaksin ka Brexitit heaks mõtteks» Saadiku sõnul on eestlastel Ühendkuningriigis hea maine Eesti-poola pere koliks Londonist ära vaid majanduse sunnil (6) Arvamus Harry Tuul: valitsuse rääkimata lugu (9) Kairi Kreegipuu, Raul Eamets: sotsiaalteadused – kelle asi? (6) Andres Herkel: kuid aina löövad, kas tead Erkki Bahovski: Sanna Marin – Soome uus nägu? (5) Juhtkiri: Kiige käekiri (6) Meie Eesti Kätlin Kõverik: Eestisse naasjad vajavad nõu ja vahendamist (1) Aimar Altosaar: vaesus ajab ära, hoolimatus ei lase tagasi tulla (2) Kultuur «Räpi tegelik essents ja eripära peitub tema ajakajalisuses» Räpparist võrsub poeet Vihanemees.com: aga kust tuleb viha? Kuldgloobuse nominent: aasta parim abielulahutus Sport Kaks Klavanit ja MM. Saalihokis, mitte jalgpallis Võrkpalliliidu president asub kandidaatidega palgakõnelustesse Venemaal võeti võistluskeeld vastu suurema hüsteeriata Tartu Uus teehoiukava lükkab Riia ringi uuendamise tulevikku Jüri Laurson: elekter hävitab ja tapab! Ilmar Part: talvelgi saab rattaga sõita (2) Rene Kiis: turul puhud juttu inimesega, poes vaikid pakendiga Ukraina lapsed ootavad abipakke, saatjad vajavad kiiresti veoautot (3) Direktori väidetav räige kõnepruuk ja kohatu käitumine peletab õpetajaid Tartu Raatuse koolist (7) Farmaatsiaprofessor Ain Raal: apteekide senine süsteem mädaneb seestpoolt (1) Jüri Talvet viib tuttavate ja sõpradega Juhan Liivi laia ilma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Bahovski: Sanna Marin – Soome uus nägu?

2 min lugemist
Sanna Marin. FOTO: Heikki Saukkomaa/Lehtikuva/Scanpix

Vaatamata uuele ja huvitavale peaministrikandidaadile ei maksa väga suuri muudatusi Soome poliitikas oodata, kirjutab kolumnist Erkki Bahovski.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Soome ja eriti muu maailm läks elevile, kui sai teatavaks, et valitsevate sotsiaaldemokraatide volikogu valis pühapäeval järgmiseks peaministrikandidaadiks 34-aastase Sanna Marini. Tegemist on maailma noorima peaministriga, kuulutas rahvusvaheline meedia. Uude Soome valitsusse kuulub kaksteist naist ja seitse meest, mis isegi Põhjamaade traditsioone arvestades on üsna ebaharilik.

Sanna Marini peaministriks saamisega tekib mitu kiusatust. Esimene kiusatus on loomulikult kuulutada pööret Soome poliitikas, viidates tema noorusele ja soole. Lihtne oleks kirjutada, et Soome sai uue näo.

Teine kiusatus on võrrelda olukorda Eestiga. Sääraseid võrdlusi võis eile juba sotsiaalmeedias kohata – Eesti valitsuserakondade eesotsas ainult mehed, Soomes ainult naised. Siis veel oletus, kuidas Soome ja Eesti oleksid maailmale eeskujuks, kui neid riike juhiksid vastavalt Sanna Marin ja Kaja Kallas.

Kuid vaagigem neid kiusatusi veidi põhjalikumalt. Marin on tegelikult öelnud, et tema sugu ja vanus rolli ei mängi. Ta on küll end tõestanud, kui juhtis pikalt haiguspuhkusel olnud Antti Rinne asemel Soome sotsiaaldemokraate ja kuulus pärast seda ministrina ka valitsusse. Seega ei ole ta poliitikas mingisugune uustulnuk.

10.12.2019 12.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto