Sisukord
Välismaa
Postimees
11.12.2019
Eesti Mustakivi silla tulistaja protsess algab otsast peale (1) Viimase minuti kulutused leiti valitsuse varudest (2) Apteegiuputus linnades: tõotatud kaost uste sulgemisel ei paista (1) Majandus USA sanktsioonid paiskasid Läti sadamad kaosesse (2) Laenutingimused pensionifondiga sidunud SEB sai trahvi (1) Graafik ⟩ Coop pank tegi kahekümne aasta kehvima stardi (1) In memoriam: Keskpankur, kes seljatas kiire inflatsiooni (4) Välismaa Jaanus Piirsalu: status quo rahuldab ainsana Venemaad (13) «Kui loeksin kümme aastat Telegraphi, peaksin ka Brexitit heaks mõtteks» Saadiku sõnul on eestlastel Ühendkuningriigis hea maine Eesti-poola pere koliks Londonist ära vaid majanduse sunnil (6) Arvamus Harry Tuul: valitsuse rääkimata lugu (9) Kairi Kreegipuu, Raul Eamets: sotsiaalteadused – kelle asi? (6) Andres Herkel: kuid aina löövad, kas tead Erkki Bahovski: Sanna Marin – Soome uus nägu? (5) Juhtkiri: Kiige käekiri (6) Meie Eesti Kätlin Kõverik: Eestisse naasjad vajavad nõu ja vahendamist (1) Aimar Altosaar: vaesus ajab ära, hoolimatus ei lase tagasi tulla (2) Kultuur «Räpi tegelik essents ja eripära peitub tema ajakajalisuses» Räpparist võrsub poeet Vihanemees.com: aga kust tuleb viha? Kuldgloobuse nominent: aasta parim abielulahutus Sport Kaks Klavanit ja MM. Saalihokis, mitte jalgpallis Võrkpalliliidu president asub kandidaatidega palgakõnelustesse Venemaal võeti võistluskeeld vastu suurema hüsteeriata Tartu Uus teehoiukava lükkab Riia ringi uuendamise tulevikku Jüri Laurson: elekter hävitab ja tapab! Ilmar Part: talvelgi saab rattaga sõita (2) Rene Kiis: turul puhud juttu inimesega, poes vaikid pakendiga Ukraina lapsed ootavad abipakke, saatjad vajavad kiiresti veoautot (3) Direktori väidetav räige kõnepruuk ja kohatu käitumine peletab õpetajaid Tartu Raatuse koolist (7) Farmaatsiaprofessor Ain Raal: apteekide senine süsteem mädaneb seestpoolt (1) Jüri Talvet viib tuttavate ja sõpradega Juhan Liivi laia ilma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Saadiku sõnul on eestlastel Ühendkuningriigis hea maine

4 min lugemist
  • Briti meedia kajastab Eestit esmajärgus turismisihtkohana, aga ka PISA tulemust.
  • Eesti aukonsulid Ühendkuningriigis kiidavad, et kõik sealsed eestlased töötavad.
  • Venemaa küsimust mõistavad britid täpselt samamoodi nagu eestlased.
  • Ühendkuningriigi antud info kohaselt on end seal registreerinud 5000 eestlast.
Kui vaadata, mida Briti ajakirjanduses Eestist räägitakse, on see väga hea, aga me ei saa loorberitele puhkama jääda, ütleb Eestit Ühendkuningriigis esindav suursaadik Tiina Intelmann.   FOTO: Evelyn Kaldoja

Eesti mainet Ühendkuningriigis hoiab ka kogukond, kes peab end hästi üleval, teeb ausalt tööd ja maksab makse, ütleb suursaadik Tiina Intelmann.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mida tähendab Brexit oma jätkuvalt õhus olevate võimalike stsenaariumitega siin töötavale Eesti suursaadikule?

Meile tähendab Brexit rohkem tööd. Üritame väga intensiivselt aru saada, mis on siin poliitikute seisukohad.

Brexiti-lugu on kestnud juba päris kaua. Siin on olnud vaidlusi ja väitlusi selleni välja, et natuke aega tagasi parandati lahkumislepingut seoses uue peaministri tulekuga. On vaja hoida kogu aeg kätt pulsil ja teatada ka meie koduriiki, millised meeleolud valitsevad.

Loomulikult ei räägi meie siin läbi ei [brittide EList] lahkumise ega ka tulevikusuhte lepingut. Need läbirääkimised toimuvad Brüsselis.

Teine asi on vaadata, mis siin ühiskonnas laiemalt toimub ja kuidas üldse juhtus nii, et inimesed hääletasid ELi vastu, mis inimestele tegelikult muret teeb.

Positiivsemalt poolelt tegeleme koostöö arendamisega Suurbritannia ja meie valitsuse vahel. See on ikkagi väga tihe, lähedane ja usalduslik ning Brexit ei ole sellele mingit halba mõju avaldanud. Nii meie kui ka britid vaatame edasi, kuidas saaksime võib-olla suhteid veelgi tihendada, kui Suurbritannia ei ole enam ELi laua taga.

Samas peame vaatama, kuidas kujundada Eesti kuvandit Suurbritannias. Kui vaadata, mida ajakirjanduses Eestist räägitakse, on see väga hea, aga me ei saa loorberitele puhkama jääda.

10.12.2019 12.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto