Sisukord
Arvamus
Postimees
11.12.2019
Eesti Mustakivi silla tulistaja protsess algab otsast peale (1) Viimase minuti kulutused leiti valitsuse varudest (2) Apteegiuputus linnades: tõotatud kaost uste sulgemisel ei paista (1) Majandus USA sanktsioonid paiskasid Läti sadamad kaosesse (2) Laenutingimused pensionifondiga sidunud SEB sai trahvi (1) Graafik ⟩ Coop pank tegi kahekümne aasta kehvima stardi (1) In memoriam: Keskpankur, kes seljatas kiire inflatsiooni (4) Välismaa Jaanus Piirsalu: status quo rahuldab ainsana Venemaad (13) «Kui loeksin kümme aastat Telegraphi, peaksin ka Brexitit heaks mõtteks» Saadiku sõnul on eestlastel Ühendkuningriigis hea maine Eesti-poola pere koliks Londonist ära vaid majanduse sunnil (6) Arvamus Harry Tuul: valitsuse rääkimata lugu (9) Kairi Kreegipuu, Raul Eamets: sotsiaalteadused – kelle asi? (6) Andres Herkel: kuid aina löövad, kas tead Erkki Bahovski: Sanna Marin – Soome uus nägu? (5) Juhtkiri: Kiige käekiri (6) Meie Eesti Kätlin Kõverik: Eestisse naasjad vajavad nõu ja vahendamist (1) Aimar Altosaar: vaesus ajab ära, hoolimatus ei lase tagasi tulla (2) Kultuur «Räpi tegelik essents ja eripära peitub tema ajakajalisuses» Räpparist võrsub poeet Vihanemees.com: aga kust tuleb viha? Kuldgloobuse nominent: aasta parim abielulahutus Sport Kaks Klavanit ja MM. Saalihokis, mitte jalgpallis Võrkpalliliidu president asub kandidaatidega palgakõnelustesse Venemaal võeti võistluskeeld vastu suurema hüsteeriata Tartu Uus teehoiukava lükkab Riia ringi uuendamise tulevikku Jüri Laurson: elekter hävitab ja tapab! Ilmar Part: talvelgi saab rattaga sõita (2) Rene Kiis: turul puhud juttu inimesega, poes vaikid pakendiga Ukraina lapsed ootavad abipakke, saatjad vajavad kiiresti veoautot (3) Direktori väidetav räige kõnepruuk ja kohatu käitumine peletab õpetajaid Tartu Raatuse koolist (7) Farmaatsiaprofessor Ain Raal: apteekide senine süsteem mädaneb seestpoolt (1) Jüri Talvet viib tuttavate ja sõpradega Juhan Liivi laia ilma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andres Herkel: kuid aina löövad, kas tead

4 min lugemist
Andres Herkel. FOTO: Joakim Klementi

Meie ühiskondlik raev ei johtu materiaalsete võimaluste puudumisest, kirjutab kolumnist Andres Herkel. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Enamik meie erakondi koosneb mõistlikest ja kenadest inimestest. Kui nad aga koos mingeid otsuseid teevad, siis tundub mõnikord, et enam hullemini ei saa. Üldiselt avastavad poliitikud midagi lahendama hakates üsna kiirelt, et selle probleemi sees on tegelikult nende endi jaoks suurem probleem: nii isiklik kui ka erakonna populaarsus.

Kui Eesti riik oli enam-vähem rööbastele seatud, avastati, et valijatele tuleb anda võimalikult köitvaid lubadusi. Nii algas missioonipoliitika tasaldane lõpp. Mõistlikumad lubadused said peagi otsa ja aja möödudes mõeldi välja üha pöörasemaid. Vähem kui kakskümmend aastat pärast iseseisvuse taastamist hakati lubama tasuta asju. Nüüd elame iroonilise kommunismi ajastul. Tasuta kõrgharidus tähendab ülikoolide rahapuudust. Sõites tasuta liinibussiga, võime lugeda silti, et piletita, st registreerimata sõidu eest on trahv kuni 40 eurot. Ühesõnaga, turg on solgitud ja mõistus sageli ka.

10.12.2019 12.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto