Sisukord
Meie Eesti
Tänane leht
11.12.2019
Eesti Mustakivi silla tulistaja protsess algab otsast peale (1) Viimase minuti kulutused leiti valitsuse varudest (2) Apteegiuputus linnades: tõotatud kaost uste sulgemisel ei paista (1) Majandus USA sanktsioonid paiskasid Läti sadamad kaosesse (2) Laenutingimused pensionifondiga sidunud SEB sai trahvi (1) Graafik ⟩ Coop pank tegi kahekümne aasta kehvima stardi (1) In memoriam: Keskpankur, kes seljatas kiire inflatsiooni (4) Välismaa Jaanus Piirsalu: status quo rahuldab ainsana Venemaad (13) «Kui loeksin kümme aastat Telegraphi, peaksin ka Brexitit heaks mõtteks» Saadiku sõnul on eestlastel Ühendkuningriigis hea maine Eesti-poola pere koliks Londonist ära vaid majanduse sunnil (6) Arvamus Harry Tuul: valitsuse rääkimata lugu (9) Kairi Kreegipuu, Raul Eamets: sotsiaalteadused – kelle asi? (6) Andres Herkel: kuid aina löövad, kas tead Erkki Bahovski: Sanna Marin – Soome uus nägu? (5) Juhtkiri: Kiige käekiri (6) Meie Eesti Kätlin Kõverik: Eestisse naasjad vajavad nõu ja vahendamist (1) Aimar Altosaar: vaesus ajab ära, hoolimatus ei lase tagasi tulla (2) Kultuur «Räpi tegelik essents ja eripära peitub tema ajakajalisuses» Räpparist võrsub poeet Vihanemees.com: aga kust tuleb viha? Kuldgloobuse nominent: aasta parim abielulahutus Sport Kaks Klavanit ja MM. Saalihokis, mitte jalgpallis Võrkpalliliidu president asub kandidaatidega palgakõnelustesse Venemaal võeti võistluskeeld vastu suurema hüsteeriata Tartu Uus teehoiukava lükkab Riia ringi uuendamise tulevikku Jüri Laurson: elekter hävitab ja tapab! Ilmar Part: talvelgi saab rattaga sõita (2) Rene Kiis: turul puhud juttu inimesega, poes vaikid pakendiga Ukraina lapsed ootavad abipakke, saatjad vajavad kiiresti veoautot (3) Direktori väidetav räige kõnepruuk ja kohatu käitumine peletab õpetajaid Tartu Raatuse koolist (7) Farmaatsiaprofessor Ain Raal: apteekide senine süsteem mädaneb seestpoolt (1) Jüri Talvet viib tuttavate ja sõpradega Juhan Liivi laia ilma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kätlin Kõverik: Eestisse naasjad vajavad nõu ja vahendamist

2 min lugemist
Kätlin Kõverik. FOTO: Erakogu

Juba 2017. aastal oli rändesaldo Eestis rekordiliselt suur ja esimest korda positiivne. Eestist lahkus siis 12 358 ja siia saabus 17 616 inimest. Ligi pooled sisserändajatest olid Eesti kodakondsusega.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viimastel aastatel pöördutakse Eestisse tagasi peamiselt Soomest, Iirimaalt ja Suurbritanniast ning Venemaalt ja teistest SRÜ riikidest. Soomest, Iirimaalt ja Suur­britanniast tulevad tagasi peamiselt 2000. aastate alguses Eestist välja rännanud noored, kes pöörduvad nüüd tagasi peredena. Venemaalt ja teistest SRÜ riikidest naasevad etnilised eestlased, kes on kas võõrsil sündinud või Eestist nõukogude ajal lapsena välja rännanud.

Kodumaale tagasituleku ajendiks on kasvavas trendis perekondlikud teemad, sh soov pakkuda lastele haridust Eestis. Olulised mõjutegurid on ka Eesti paranenud majanduselu ning töötus võõrsil.

Kuni 2018. aasta lõpuni oli Integratsiooni Sihtasutuse ülesanne vaid tagasipöördumistoetuste eraldamine, kuid aastatega on kasvanud vajadus nõustamise järele, mida sihtasutus nüüd ka pakub. Sihtasutus nõustab nii neid, kellel on tekkinud huvi ja soov Eestisse tagasi pöörduda, kui ka neid, kes on juba Eestis uut elu alustanud, seda nii e-posti, telefoni kui Skype’i vahendusel ning ka vahetute kohtumiste käigus.

10.12.2019 12.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto