Sisukord
Maa Elu
Postimees
12.12.2019
Eesti Viis elu nõudnud põleng algas külmiku juurest (11) Järgmine valimispäev tuleb koos reklaamidega (10) Tanel Kiik: konkurents ravimiturul peab olema aus (3) Tallinn saab lähiaastatel ridamisi uusi monumente (5) Majandus Suur ülevaade ⟩ Madalapalgaliste arv kahaneb hulgakaupa Ärinaine Tiiu Järviste sai karmi kahtlustuse Rahapesu ekspert: SEB loodab pääseda Tesla särtsuautod murdsid riigitoetuse saajate hulka Välismaa Porošenkot uuritakse seoses võimaliku riigireetmisega (3) Maailm saab juurde uue saareriigi Time valis aasta inimeseks Greta Thunbergi German Marshall Fundi teadur: NATO ei pruugi kesta igavesti (18) Iisraeli ootavad ilmselt kolmandad valimised aasta jooksul Postimees Brüsselis: Von der Leyen lasi oma lipulaeva vette europarlamendis (3) Piret Kuusik: Brexiti-valimised peetakse Brexitita Uus-Meremaa vulkaani uus võimalik purse takistab ohvrite äratoomist Arvamus Juhtkiri: mis on kodus valesti? (3) Tõnis Oja: Coop Pank sai miljoni eest tühjad pihud (1) Krista Fischer, Tõnu Kollo: tõde Eesti rahva kohta Andi Hektor: kahekümne aastaga jõukaks nagu Šveits (8) Raimond Kaljulaid: õigusriigi kriisi juur on Reformierakonna valitsuses (30) Vadim Štepa: Nord Stream 2 ja korruptsiooni põhjavoog (1) Meie Eesti Apteekrid kõõluvad tarneaukude serval Kadri Tammepuu: appi, mu ravim on kadunud! Kultuur Miks ja kuidas soovib Jüri Nael näitlejatel maskid eest ära võtta? Halastamatu sotsrealism neokapitalistlikus põrgus (1) Sport Hullumeelne õhtu Meistrite liigas, iga värav võis olukorda muuta Tallinn Tallinn saab lähiaastatel ridamisi uusi monumente (5) Maa Elu Nädala mõte: ise tehtud jõulud Üks OTTi eesmärk on inimeste toitumisteadlikkuse tõstmine Talvel ei tasu üraskist kahjustatud metsa torkida Päikesepaneelid saavutasid kiiresti populaarsuse (1) Firma jõulupakkidesse läheb üha enam eestimaist Välismess nõuab ettevõtjalt tugevat eeltööd, juba üks kontakt on kordaminek Ilmajutt: kuidas ennustada ilma Kuusega on isegi pohmelust ravitud Jõulukaunistuste moes troonib isetehtu ja taaskasutus Miks on Kesk-Eesti põldudel kimalasi poole vähem kui Lõuna-Eestis? Tartu Aksel Part: sisering hoopis kergliiklusele Sirje Toomla: kas suurtäht lisab väärikust? (1) Üha enam põlenguid saab alguse rikkis külmikust (5) Metsaomanikud ei pruugi arugi saada, kui neid röövitakse (5) Isemõtlejast sai ootamatult Tartu ülikooli juht Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädala mõte: ise tehtud jõulud

2 min lugemist
Isetehtu on käesoleval aastal moes. FOTO: Toomas Huik

Kümmekond päeva enne jõule on pea täis muremõtteid, mida kõike veel vaja teha, et jõulud ometi kaunid tuleksid. Jah, muretsemine isegi ilusate asjade pärast on nii eestlaslik, aga muretseks seekord vähem.

Mulle nii meeldis kirjutada tänast lugu, kus Räpina Aianduskooli rahvas jagab nippe, kuidas kodu jõuluhõnguliseks sättida. Moes on taaskasutus ja isetegemine.

Jäävad ju sellest aastast kõige võimsamalt kõlama märksõnad, mis räägivad looduse säästmise vajadusest. Järgigem siis endi sõnu. Toome seekord poest vähem plasti koju ja leiame kasutust sellele, mis võib-olla juba äraviskamist ootab.

Lõputu jõuluaegne vaidlus on, kas loodussäästlikum on päris- või kunstkuusk. Tänasest lehest leiate neist kahest veelgi sõbralikuma kuuseidee. Lõigake metsaservast rohelisi oksi või kärpige aias neid, mis kevadel nagunii äralõikamist vajaksid, ja meisterdage ise jõulupuu. Kui seades kuuseokste asemel kasutada mändi, nulgu, kadakat või elupuud, kannatab säärane jõulupuu vähemalt nädalapäevad soojas toaski seista. Ja ehted leiate köögikapist või laste mänguasjakorvist.

Kuuse kõrval on kingitused teine jõulude lahutamatu osa. Tõsi, uus mood tõotab tuua hoopis kingitud jõulud. Facebookis jagatakse agaralt soovitusi tänavu ilma kinkideta hakkama saada. Jah, see on hea mõte täiskavanute puhul, kes teavad, et pakkide jahtimine on paras peavalu ja kes see ikka lähedastele niigi kiirel ajal lisastressi teha tahaks. Iga kell on parem, kui jõululaua ümber kogunevad stressita sõbrad-sugulased. Paremat jõulukinki ei oskakski välja mõelda. Kui teiegi seda mõtet jagate, las pealegi jääda kingisaamise elevus lastele, kogu aasta meile palju rõõmu toonud lapsed väärivad seda.

Kui aga siiski soovite oma kallitele ka kingiga näidata, kui väga neist hoolite, tasub lugeda meie kingituste lugu, kus heidame valgust, mida tänavu kingikotti varutakse. Rõõmustav on, et järjest enam hoolitakse tervisest ja pakkidesse leiab tee talutoodang.

Maaharijad ja loomakasvatajad püüdsid äsja streigiga poliitikutele selgitada, kui raske on neil konkureerida, kui teised riigid oma põllumehi rohkem toetavad. Kui Toompeal istujail on maarahva muret raske mõista, siis meie saame oma toetust puhta toidu kasvatajatele näidata küll. Varume tänavused jõulukingid kohalike tootjate lettidelt. See valik on üllatavalt rikkalik ja tervislikkusest pakatav.

Seotud lood
11.12.2019 13.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto