Sisukord
Maa Elu
Postimees
12.12.2019
Eesti Viis elu nõudnud põleng algas külmiku juurest (11) Järgmine valimispäev tuleb koos reklaamidega (10) Tanel Kiik: konkurents ravimiturul peab olema aus (3) Tallinn saab lähiaastatel ridamisi uusi monumente (5) Majandus Suur ülevaade ⟩ Madalapalgaliste arv kahaneb hulgakaupa Ärinaine Tiiu Järviste sai karmi kahtlustuse Rahapesu ekspert: SEB loodab pääseda Tesla särtsuautod murdsid riigitoetuse saajate hulka Välismaa Porošenkot uuritakse seoses võimaliku riigireetmisega (3) Maailm saab juurde uue saareriigi Time valis aasta inimeseks Greta Thunbergi German Marshall Fundi teadur: NATO ei pruugi kesta igavesti (18) Iisraeli ootavad ilmselt kolmandad valimised aasta jooksul Postimees Brüsselis: Von der Leyen lasi oma lipulaeva vette europarlamendis (3) Piret Kuusik: Brexiti-valimised peetakse Brexitita Uus-Meremaa vulkaani uus võimalik purse takistab ohvrite äratoomist Arvamus Juhtkiri: mis on kodus valesti? (3) Tõnis Oja: Coop Pank sai miljoni eest tühjad pihud (1) Krista Fischer, Tõnu Kollo: tõde Eesti rahva kohta Andi Hektor: kahekümne aastaga jõukaks nagu Šveits (8) Raimond Kaljulaid: õigusriigi kriisi juur on Reformierakonna valitsuses (30) Vadim Štepa: Nord Stream 2 ja korruptsiooni põhjavoog (1) Meie Eesti Apteekrid kõõluvad tarneaukude serval Kadri Tammepuu: appi, mu ravim on kadunud! Kultuur Miks ja kuidas soovib Jüri Nael näitlejatel maskid eest ära võtta? Halastamatu sotsrealism neokapitalistlikus põrgus (1) Sport Hullumeelne õhtu Meistrite liigas, iga värav võis olukorda muuta Tallinn Tallinn saab lähiaastatel ridamisi uusi monumente (5) Maa Elu Nädala mõte: ise tehtud jõulud Üks OTTi eesmärk on inimeste toitumisteadlikkuse tõstmine Talvel ei tasu üraskist kahjustatud metsa torkida Päikesepaneelid saavutasid kiiresti populaarsuse (1) Firma jõulupakkidesse läheb üha enam eestimaist Välismess nõuab ettevõtjalt tugevat eeltööd, juba üks kontakt on kordaminek Ilmajutt: kuidas ennustada ilma Kuusega on isegi pohmelust ravitud Jõulukaunistuste moes troonib isetehtu ja taaskasutus Miks on Kesk-Eesti põldudel kimalasi poole vähem kui Lõuna-Eestis? Tartu Aksel Part: sisering hoopis kergliiklusele Sirje Toomla: kas suurtäht lisab väärikust? (1) Üha enam põlenguid saab alguse rikkis külmikust (5) Metsaomanikud ei pruugi arugi saada, kui neid röövitakse (5) Isemõtlejast sai ootamatult Tartu ülikooli juht Meelelahutus Koomiks Sudoku

Üks OTTi eesmärk on inimeste toitumisteadlikkuse tõstmine

4 min lugemist
Laadamelu sel sügisel käivitatud Türi OTTil. Ettevõtmist märgati ka Järvamaal ning pärjati maakonna vabaühenduste ja vabatahtlike tunnustusüritusel „Hea algatus 2019”. FOTO: Pille Marrandi

Otse tootjalt tarbijale (OTT) kaubakohtumised toimuvad õhinapõhiselt õhtusel ajal ja jätkuvad seni, kuni jagub ostjaid. Neid, kes hommikustele turgudele ei jõua, sest kaubavalik ja -hind on mõlemil põhimõtteliselt sama.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ühe viimati tegutsema hakanud OTTi liikumise üks eestvedaja, MTÜ Türi Aianduse ja Mesinduse Seltsi juht Pille Marrandi kinnitas, et rahalist tulu OTTi korraldamine neile ei anna. „Jah, Türi OTT toimub sellest sügisest neljapäeviti meie turuplatsil, pimedal ajal panin neile valgustuse ka. On teada-tuntud tõde, et meie MTÜ elab ühest üritusest: Türi lillelaat. Ülejäänud aja tahame kogukonnale kasulikud olla oma vabast tahtest. Kui turukauplejad maksvad platsimaksu, siis OTTil kauplejatele anname selleks tunniks lauad tasuta kasutada,” selgitas ta.

Kasuna võtab Marrandi seda, et tänu OTTi neljapäevadele teab palju rohkem inimesi, kus on Türi turg, ja ehk astuvad nad läbi teistelgi nädalapäevadel. Muud kasu Marrandi enda sõnul ei otsigi. „Lihtsalt arvasime, et OTT on tore üritus ja kui inimesed tulevad ka pimedal ajal ja on tänulikud, siis ongi kõik hästi,” kinnitas ta.

Hästi on ka siis, kui kaugemalt kaubaga tulijad, kuni teisest Eesti otsast, kauplevad hommikupoole turuplatsil ja jäävad ka õhtusele OTTile. Inimesed teavad nende kaupa oodata ja seltsist nende tulekut uurida.

11.12.2019 13.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto