Sisukord
Maa Elu
Postimees
12.12.2019
Eesti Viis elu nõudnud põleng algas külmiku juurest (11) Järgmine valimispäev tuleb koos reklaamidega (10) Tanel Kiik: konkurents ravimiturul peab olema aus (3) Tallinn saab lähiaastatel ridamisi uusi monumente (5) Majandus Suur ülevaade ⟩ Madalapalgaliste arv kahaneb hulgakaupa Ärinaine Tiiu Järviste sai karmi kahtlustuse Rahapesu ekspert: SEB loodab pääseda Tesla särtsuautod murdsid riigitoetuse saajate hulka Välismaa Porošenkot uuritakse seoses võimaliku riigireetmisega (3) Maailm saab juurde uue saareriigi Time valis aasta inimeseks Greta Thunbergi German Marshall Fundi teadur: NATO ei pruugi kesta igavesti (18) Iisraeli ootavad ilmselt kolmandad valimised aasta jooksul Postimees Brüsselis: Von der Leyen lasi oma lipulaeva vette europarlamendis (3) Piret Kuusik: Brexiti-valimised peetakse Brexitita Uus-Meremaa vulkaani uus võimalik purse takistab ohvrite äratoomist Arvamus Juhtkiri: mis on kodus valesti? (3) Tõnis Oja: Coop Pank sai miljoni eest tühjad pihud (1) Krista Fischer, Tõnu Kollo: tõde Eesti rahva kohta Andi Hektor: kahekümne aastaga jõukaks nagu Šveits (8) Raimond Kaljulaid: õigusriigi kriisi juur on Reformierakonna valitsuses (30) Vadim Štepa: Nord Stream 2 ja korruptsiooni põhjavoog (1) Meie Eesti Apteekrid kõõluvad tarneaukude serval Kadri Tammepuu: appi, mu ravim on kadunud! Kultuur Miks ja kuidas soovib Jüri Nael näitlejatel maskid eest ära võtta? Halastamatu sotsrealism neokapitalistlikus põrgus (1) Sport Hullumeelne õhtu Meistrite liigas, iga värav võis olukorda muuta Tallinn Tallinn saab lähiaastatel ridamisi uusi monumente (5) Maa Elu Nädala mõte: ise tehtud jõulud Üks OTTi eesmärk on inimeste toitumisteadlikkuse tõstmine Talvel ei tasu üraskist kahjustatud metsa torkida Päikesepaneelid saavutasid kiiresti populaarsuse (1) Firma jõulupakkidesse läheb üha enam eestimaist Välismess nõuab ettevõtjalt tugevat eeltööd, juba üks kontakt on kordaminek Ilmajutt: kuidas ennustada ilma Kuusega on isegi pohmelust ravitud Jõulukaunistuste moes troonib isetehtu ja taaskasutus Miks on Kesk-Eesti põldudel kimalasi poole vähem kui Lõuna-Eestis? Tartu Aksel Part: sisering hoopis kergliiklusele Sirje Toomla: kas suurtäht lisab väärikust? (1) Üha enam põlenguid saab alguse rikkis külmikust (5) Metsaomanikud ei pruugi arugi saada, kui neid röövitakse (5) Isemõtlejast sai ootamatult Tartu ülikooli juht Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jõulukaunistuste moes troonib isetehtu ja taaskasutus

3 min lugemist
Räpina Aianduskooli floristikaõpilased Jaano Oras (paremal) ja Karl-Jürgen Porro meisterdavad jõulupuud, mille materjal sai korjatud kooli ümbruse loodusest. FOTO: 2 × Kalle Toom

Tänavuste jõulude märksõna tundub olevat isevalmistatud – oma kätega valmivad kõige moodsamad kuused, ehted ja pärjad. Jõuluehete valmistamisel lähevad käiku isegi kuivanud porgandid, mandariinikoored ja vanad küünlad.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ümberringi räägitakse järjest enam looduslähedusest ja just selline suund on jõudnud ka jõulukaunistuste maailma, rääkis Räpina Aianduskooli floristika õpetaja Leili Alaoja-Rein. Nii korjasidki tema floristikaeriala õpilased jõuluseadete tunniks vajamineva materjali kooli ümbruse loodusest.

Loo juures olevatel piltidel tehtud töö tarbeks sai kokku toodud mänd, kadakas, pilliroog, mustikas, kanarbik ja kõrreliste lehed.

Põneva jõulupuu oma maja juurde võib meisterdada igaüks. Kui sobivaid keppe käepärast pole, siis võib toeks lõigata tugevamad kontpuu või palju oksad. Need siis tugevalt traadiga omavahel paika kinnitada. Siis võtta korjatud oksad ja taimed, need omavahel väikesteks kimbukesteks siduda ja hakata „pea alaspidi” raamile ringiratast kinnitama.

Kuna pilliroo varred on siledad ja võivad hakata aja jooksul kinnituse seest välja libisema, oleks hea need esmalt mõne kareda oksaga, näiteks männiga kimpu siduda ja siis raamile kinnitada.

Palju kasutatakse jõuluseadetes näiteks hortensiate kuivanud õisi. „Kõik, mis on kohev, sobib seadesse. Tänane moejoon ei ole rangepiiriline,” rääkis õpetaja.

Pärg tee päripäeva

Väga populaarne on praegu jõulupärgade tegemine ja õpetusi selleks leiab rohkelt. Küll aga eiratakse tihtilugu reeglit, et pärg tuleb teha päripäeva jooksvana.

11.12.2019 13.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto