N, 9.02.2023

Uue põlvkonna Raudne Leedi

Patrik Hytönen
, reporter
Uue põlvkonna Raudne Leedi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 8
Soome peaminister Sanna Marin on põhjanaabrite kõigi aegade noorim. Lisaks leidub selle julge naise elus muudki põnevat, vikerkaarevärvi päritoluperest julgete sõnavõttudeni poliitikas. 
Soome peaminister Sanna Marin on põhjanaabrite kõigi aegade noorim. Lisaks leidub selle julge naise elus muudki põnevat, vikerkaarevärvi päritoluperest julgete sõnavõttudeni poliitikas. Foto: Valtioneuvosto

Sel nädalal Soome uueks peaministriks saanud 34-aastasele Sanna Marinile meeldivad rokkbänd Rage Against The Machine ja nisuõllede uus põlvkond; ta on suure empaatiavõimega, sõbralik ja soovib muuta Soome kõigile seal elavatele inimestele parimaks elupaigaks. Poliitikuna olevat ta kindlate põhimõtetega, osa aga leiab, et napi koostööoskusega.

16. novembril 1985. aastal Helsingis sündinud Marini lapsepõlv möödus suures osas nn vikerkaareperes, sest tema ema, kes oli ise kasvanud lastekodus ja tütre isast viimase alkoholiprobleemide tõttu varakult lahku läinud, leidis endale naispartneri. Soomes suhtuti homoperedesse pikka aega kehvasti, mistõttu Marin ei saanud sellest eriti avalikult kõnelda.

Vaesest vikerkaareperest

Märksõnad
Tagasi üles