Viis elu nõudnud põleng algas külmiku juurest

Tartu külje all Ihastes Koidutähe tänaval hukkus elumaja tulekahjus viieliikmeline perekond. «Selliseid uudiseid lugedes algab päev pisaratega,» avaldas hukkunute lähedastele kaastunnet president Kersti Kaljulaid. FOTO: Margus Ansu

Teisipäeva hilistel tundidel Tartu külje all Ihastes Koidutähe tänaval puhkenud tulekahjus hukkus viieliikmeline pere: ema, isa ja nende kolm väikest poega. See on Tartu ja Tartumaa lähiajaloo ohvriterohkeim tuleõnnetus. Juhtunu täpsed asjaolud selguvad kriminaalmenetluse käigus. Praegu pole alust kuritegu kahtlustada.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Õnnetuses elu kaotanud pere­ema, 27-aastane Karolina Tsvetkova töötas Ihastes toidupoes. Pereisa, 38-aastane Sergei Tsvetkov oli kodune, oodates peatselt toimuma pidanud õlaoperatsiooni. Kolmest pojast vanim käis esimeses klassis, keskmine poeg oli kolmene ning pesamuna pooleteiseaastane. Pere kolis Ihastesse oma majja alles tänavu kevadel. Sel aastal pidid nad esimest korda tähistama jõule uues kodus.

Nende majast üle tee elav naaber, kahe lapse ema Ly Heinonen nägi teisipäeva õhtul koeraga jalutades, et naabrid olid kodus, nad panid paras­jagu jõulukaunistusi üles. Hilis­õhtul heitis ta pilgu aknast välja oma mehe karjatuse peale: Karolina ja Sergei maja oli lausleekides ning päästjad kustutasid seda.

11.12.2019 13.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto