Tanel Kiik: konkurents ravimiturul peab olema aus

Sotsiaalminister Tanel Kiik saates «Otse Postimehest»   FOTO: Mihkel Maripuu

Sotsiaalminister Tanel Kiik (Keskerakond) tahab, et apteegid oleksid tulevikus hulgimüüjate vahenduslepingutest vähem sõltuvad, see alandaks Eesti inimeste jaoks ravimite hinda.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Apteegireform on sel nädalal tundmatuseni muutunud. Uue ettepaneku järgi omandipiirangud kaovad. Tanel Kiik, kas te olete oma seisukohta muutnud?

Mu seisukoht on siiski jätkuvalt sama, et apteegireformi algatus, mis 2014–2015 vastu võeti, on õige. Üleminek proviisorapteekide süsteemile, nagu me näeme mitmel pool Euroopas, tooks selgema konkurentsi ja läbipaistvama hinnapoliitika. Aga koalitsiooni enamus on teisel seisukohal.

Kui palju teid sotsiaalministrina tühistamise eelnõu arutellu kaasati – või käis see kõik teie selja taga?

Selja taga ei käinud, arutelul jäi minu arvamus vähemusse. Koalitsioonipartnerid on teadlikud, et mina – nagu ka eelmised sotsiaalministrid – toetan apteegireformi. Olen teinud ettepaneku teha seda etapiviisiliselt, et vältida hirmutamist, et üleöö apteekide arv drastiliselt väheneb. Oleks võimalik jagada üleminek kahe-kolme aasta peale, loobuda esialgu haruapteekidest ja anda need proviisoritele.

11.12.2019 13.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto