EELK Tartu piirkonna piiskop Joel Luhamets ja ta poeg, Pauluse koguduse õpetaja Kristjan Luhamets kinnitasid esmaspäeval kirikus parajasti käinud kooliõpilaste jõuluteenistuse proovi ajal, et kõige tähtsam on see, et inimesed tuleksid kirikusse, ükskõik mis põhjusel.
EELK Tartu piirkonna piiskop Joel Luhamets ja ta poeg, Pauluse koguduse õpetaja Kristjan Luhamets kinnitasid esmaspäeval kirikus parajasti käinud kooliõpilaste jõuluteenistuse proovi ajal, et kõige tähtsam on see, et inimesed tuleksid kirikusse, ükskõik mis põhjusel. Foto: Kristjan Teedema

Need olid 2005. aasta jõulud, kui toona 25-aastane Kristjan Luhamets pidas Kambja kirikus oma esimese jõulujutluse. Ta kõneles selles Petlemma karjastest, kes said aru sõnumist, mida inglid neile ütlesid. Nüüd seisavad Kristjan Luhametsal ees kolmandad jõulud Lõuna-Eesti suurima, enam kui 1300 annetajaliikmega Tartu Pauluse koguduse õpetajana (üldse on koguduse hingekirjas umbes 6000 inimest).

Perepilt 1986. aastast. Ema Tiina süles on Eva-Liisa (vasakul) ja Kat­rin, isa hoiab kuueaastast Kristjanit.
Perepilt 1986. aastast. Ema Tiina süles on Eva-Liisa (vasakul) ja Kat­rin, isa hoiab kuueaastast Kristjanit. Foto: Erakogu

Selle ameti võttis ta üle oma isalt, EELK Lõuna piirkonna piiskopilt Joel Luhametsalt, kes oli kogudust teeninud kakskümmend aastat.

Facebook Twitter
Comments