E, 29.05.2023

Lux Express sulgeb veebruarist Kuressaare liini

Jüri Saar
, arvamustoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Veebruarist jääb Tartust Saaremaale sõitma kord päevas väljuv Sarbuss Logisticsi 16-kohaline buss. Bussjuht Andres Koppeli sõnutsi on seda ilmselgelt vähe. Eile oli Tartus sõitjaid nii Muhumaale, Orissaarde kui ka Kuressaarde.
Veebruarist jääb Tartust Saaremaale sõitma kord päevas väljuv Sarbuss Logisticsi 16-kohaline buss. Bussjuht Andres Koppeli sõnutsi on seda ilmselgelt vähe. Eile oli Tartus sõitjaid nii Muhumaale, Orissaarde kui ka Kuressaarde. Foto: Kristjan Teedema

Praegu veel saab Tartust Kuressaarde ja vastupidi sõitu alustada kas hommikul või pärastlõunal, sest ülikoolilinna ja Saaremaa pealinna vahet käib kaks bussi. Veebruarist muutub kõik, sest Lux Express paneb oma liini kinni, viidates kahjumlikkusele, aga sugugi mitte sõitjate vähesusele.

«Tegemist on hästi sesoonse liiniga, suure osa aastast on see kahjumlik ja kokkuvõttes ongi kahjumlik liin,» põhjendas sulgemisotsus Lux Expressi juhatuse liige Paul Kristjan Lilje. Ta lisas, et Kuressaare liin on ka hästi pikk, mis tähendab, et üks buss on terve päeva kinni, sellega muud teha ei saa kui sõita Tartust Kuressaarde ja tagasi Tartusse. «Sinna tuleb juurde ka juhi majutus, see on kõik kulu,» nentis ta.

Bussijuht ja reisijagi

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles