Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
13.12.2019
Eesti Sisekaitse reserv läheb varem arvatust kulukamaks (23) Holm: tähtis on ravimite kättesaadavus, mitte apteekide arv (10) Jaaganti poliitikaradar. Rohud peale (2) Kelm pani inimeste suguiha enda kasuks tööle (13) Majandus SEB nuias pensioneid soodsama laenu vastu (1) Tallinna Sadam tahab Läti transiidisegadusest võita (2) Tarbijal säilib võimalus tankida biolisandivaba kütust (10) Välismaa Venemaa ja Saksamaa tüli mõrva pärast kogub tuure Britid otsustasid riigi Brexiti-kursi Postimees Brüsselis: rohelepe eeldab Ida-Euroopalt usaldust lääne vastu Arvamus Juhtkiri: roheline kurss, aga lääne rahaga (8) Herman Kelomees: Lüganuse vürstiriik (25) Peeter Koppel: võlapidu tüürib loogilise lõppmängu poole (56) Mart Raudsaar: kepp ja porgand (4) Ursula von der Leyen: roheline kokkulepe kui uus majanduskasvu strateegia (13) VÄITLUS ⟩ Yana Toom vs Marina Kaljurand (13) Meie Eesti Aleksei Lotman: kliimapoliitika ja õhusaaste (10) Madis Vasser: õiglane üleminek – kuhu ja kellele? Andres Põllu: Paides hõrenevad linnapuude read Kultuur Tänavuse aasta lugemiselamused Raamist väljas. 120 000 dollarit maksnud banaan hullutab kunstiavalikkust (1) Sport Martin Paasoja: vaimselt on raske pingil istuda Tartu Ain Ostra: koosolekust, mida päriselt polnud (3) Mihkel Lees ja Riho Raave: linn soovib Raatuse koolis töörahu (1) Lux Express sulgeb veebruarist Kuressaare liini Joel ja Kristjan Luhamets: inimestele peab pigem õpetama seda, mida mitte uskuda Tartus ootab üle poolesaja asenduskodulapse hooldusperre kolimist, aga neid peresid pole (3) Album annab ülevaate ülikooli kunstivarade koorekihist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartus ootab üle poolesaja asenduskodulapse hooldusperre kolimist, aga neid peresid pole

4 min lugemist
Tartu linna lastekaitseteenistuse peaspetsialist Brit Peterson jälgib pidevalt hooldusperede registrit. Kui sinna peaks lisanduma uus pere, siis võtab ta sellega kohe ühendust, sest hooldusperet vajavaid lapsi on Tartus palju. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu linna eestkostel on ligi 70 last ja noort, kes elavad asenduskodudes. Neil kõigil oleks parem hooldusperes, aga peresid, kes on nõus oma koju võtma võõra lapse, on vähe. Kogu Eestis on praegu registreeritud vaid 30 hooldusperet.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tartu linnavalitsuse lastekaitseteenistuse peaspetsialist Brit Peterson tunnistas, et ühelt poolt pole inimesed hoolduspere pakkumise võimalusega veel hästi kursis ning teisalt võivad hirmutada ka võõra lapse oma hoole alla võtmisega kaasas käivad raskused. Siiski on Tartus neid, kes on asenduskodulastele oma kodu ukse avanud ja valmis nende nimel vaeva nägema.

Näiteks eelmisel aastal sai Tartu linna eestkostel olev tüdrukutirts kolida asenduskodust hooldusperre ja olla osa perekonnast. Nüüd 11-aastase tüdruku võttis oma tiiva alla 52-aastane tartlanna, kes on oma lapsed suureks kasvatanud. Tüdruku kaitseks jääb tema nimi ja hoolduspere ema õige nimi leheveergudel avaldamata, nimetame 52-aastast naist selles loos Mariks.

12.12.2019 14.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto