Sisukord
Meie Eesti
Tänane leht
13.12.2019
Eesti Sisekaitse reserv läheb varem arvatust kulukamaks (23) Holm: tähtis on ravimite kättesaadavus, mitte apteekide arv (10) Jaaganti poliitikaradar. Rohud peale (2) Kelm pani inimeste suguiha enda kasuks tööle (13) Majandus SEB nuias pensioneid soodsama laenu vastu (1) Tallinna Sadam tahab Läti transiidisegadusest võita (2) Tarbijal säilib võimalus tankida biolisandivaba kütust (10) Välismaa Venemaa ja Saksamaa tüli mõrva pärast kogub tuure Britid otsustasid riigi Brexiti-kursi Postimees Brüsselis: rohelepe eeldab Ida-Euroopalt usaldust lääne vastu Arvamus Juhtkiri: roheline kurss, aga lääne rahaga (8) Herman Kelomees: Lüganuse vürstiriik (25) Peeter Koppel: võlapidu tüürib loogilise lõppmängu poole (56) Mart Raudsaar: kepp ja porgand (4) Ursula von der Leyen: roheline kokkulepe kui uus majanduskasvu strateegia (13) VÄITLUS ⟩ Yana Toom vs Marina Kaljurand (13) Meie Eesti Aleksei Lotman: kliimapoliitika ja õhusaaste (10) Madis Vasser: õiglane üleminek – kuhu ja kellele? Andres Põllu: Paides hõrenevad linnapuude read Kultuur Tänavuse aasta lugemiselamused Raamist väljas. 120 000 dollarit maksnud banaan hullutab kunstiavalikkust (1) Sport Martin Paasoja: vaimselt on raske pingil istuda Tartu Ain Ostra: koosolekust, mida päriselt polnud (3) Mihkel Lees ja Riho Raave: linn soovib Raatuse koolis töörahu (1) Lux Express sulgeb veebruarist Kuressaare liini Joel ja Kristjan Luhamets: inimestele peab pigem õpetama seda, mida mitte uskuda Tartus ootab üle poolesaja asenduskodulapse hooldusperre kolimist, aga neid peresid pole (3) Album annab ülevaate ülikooli kunstivarade koorekihist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aleksei Lotman: kliimapoliitika ja õhusaaste

2 min lugemist
Aleksei Lotman. FOTO: Madis Sinivee

Millest rääkida, kui detsembri teisel nädalal sajab vihma ja lörtsi ning öökülmad teevad küll teed hommikuti libedaks, aga suuskadest võib vaid unistada? Eks ikka ilmast. Aga millest kirjutada? Küllap kliimast.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tegelikult muidugi ei tõesta üks lörtsine detsember kliimamuutust, nagu ei lükkaks seda ümber paukuv pakane. Kliimamuutust näitavad märksa pikemad vaatlusread ja teevad seda veenvalt.

Lõppemas on Madridi kliimaalase tippkohtumise teine nädal, nüüd on seal ka meie keskkonnaminister. Sel ajal kui ametnikud konverentsi dokumentidega töötavad ja poliitikud kõnesid peavad, protestivad väljas kodanikud. Mõnedel andmetel osales protestidel pool miljonit inimest lastest pensionärideni.

Muidugi võib küsida, miks need protestijad sinna lendavad, paiskab ju iga lend kasvuhoonegaase atmosfääri. Siiski, vaevalt et mõni protestijate seltskond sinna eraldi lennu tellis või et lennufirmad oma äriplaanides kliimaaktivistide reisidega väga arvestavad. Nii et kord või paar aastas lendavate aktivistide südametunnistusele koputamine on järjekordne trikk tegelikelt probleemidelt tähelepanu kõrvale juhtimiseks. Kuni pole saavutatud globaalsete emissioonide kiiret vähendamist, on protestide jätkumine vajalik ja vältimatu. Ajakiri Time teab, keda nimetada aasta inimeseks – Greta Thunberg.

12.12.2019 14.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto